Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Me kokrra kafeje drejt rekordit t 6-t Guinees

Shko posht

Super Me kokrra kafeje drejt rekordit t 6-t Guinees

Mesazh nga Nora prej Thu Nov 17, 2011 9:21 am

Me kokrra kafeje drejt rekordit t 6-t Guinees 16-strati_1611112138_1

Jan miliarda konsumator n bot q e vlersojn shijen e saj, por kur fantazia hyn n loj, kafeja mund t shndrrohet edhe n punim artistik, pr tu shijuar edhe vizualisht.

sht Saimir Strati, sfida e radhs e tij pr t thyer nj tjetr rekord Guinness, nj mozaik prej 25 metra katror, me 1 milion kokrra kafeje, m i madhi n bot i ksaj gjinie.

E kam konceptuar botn si nj familje, nj bot, nj familje, nj kafe, 5 personazhe q prfaqsojn 5 kontinentet. Vepra sht mundsuar nga Lori Caffe, deklaroi artisti.

Jan tre tonalitete ngjyrash, t prftuara nga kafja e papjekur, gjysm e pjekur dhe e pjekur mir. Mozaiku mendohet t prfundoj n fillimet e dhjetorit.

Saimir Strati sht deri tani fitues i pes rekordeve Guiness, me punime t tjera q prpos fantazis e mjeshtris s punimit, krkojn nj durim t jashtzakonshm. Disa prej tyre: mozaiku me kunja, me tapa, gozhda, raporton TV Top-Channel.

do kokrr kafeje e ngjitur i jep m shum form mozaikut, ndrkoh q afron artistin Strati drejt Gunniessit t tij t gjasht.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 28
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
Me kokrra kafeje drejt rekordit t 6-t Guinees Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Me kokrra kafeje drejt rekordit t 6-t Guinees Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi