Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Afro 200 vet t arrestuar n SHBA

Shko posht

Super Afro 200 vet t arrestuar n SHBA

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Nov 18, 2011 11:01 pm

Afro 200 vet t arrestuar n SHBA F.1118101232965_m

Qindra protestues t lvizjes Okupimi i Wall Street-it n New York marshuan npr pjesn financiare t qytetit, pr ta shnuar dymujorin e fillimit t demonstrimit kundr pabarazis ekonomike.

Policia i parandaloi protestuesit nga bllokimi i financierve q t arrijn n bursn NYSE, duke arrestuar m se 200 vet, raporton Rel.

Prefekti i New York-ut, Michael Blumberg, tha se policia kishte pritur m se 10 mij protestues, n baz t asaj se ka thonin veprimtart n diskutimet n internet.

Por, ai tha se ka pasur shkatrrim minimal. Demonstratat, q u mbajtn edhe n qytetet Los Angelos, Las Vegas, Sent Luis, Washington dhe Portlend, ishin kryesisht paqsore.

Shumica e arrestimeve u b pr shkak t bllokimit t rrugve, por ndrprerja e trafikut ishte e shkurtr.

_________________
Afro 200 vet t arrestuar n SHBA Unled1kqb
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 31
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
Afro 200 vet t arrestuar n SHBA Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Afro 200 vet t arrestuar n SHBA Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi