Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qengji me gjasht kmb

Shko posht

Super Qengji me gjasht kmb

Mesazh nga Nora prej Wed Nov 23, 2011 10:15 am

Qengji me gjasht kmb 23qengji_2311111045_1

- N Sulov t Elbasanit ka ndodhur nj ngjarje e pazakont. Nj dele ka pjell qengja binjak, njri prej t cilve me gjymtyr dhe organe t dubluara.

Binjaku mashkull ka lindur me gjasht kmb, dy prej t cilave t ngjitura, dhe me organe t tjera te dubluara, bn t ditur Starti

Pronart e gjedhve e lidhin kt ngjarje me rendimentin e pjellshmris s deles. Nj nga pjestart e familjes Gorica, i cili merret me mirmbajtjen e tyre tha se kjo dele shpesh ka lindur binjak.

Megjithse nj ngjarje e pazakont, kjo nuk sht hera e par q n trevn e Elbasanit lindin krijesa me probleme. N vitin 2002 n familjen e Demir Sherlit me banim ne Rrase t qytezes se Belshit, nga veza e puls lindi nj zog me katr kmb. Studiuesit mendojn se kjo ka t bj me ndotjen e lart t ajrit q vjen nga Metalurgjiku.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 28
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
Qengji me gjasht kmb Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Qengji me gjasht kmb Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi