Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nje kafe per 6 sekonda

Shko posht

Super Nje kafe per 6 sekonda

Mesazh nga Daffina prej Tue Nov 29, 2011 1:46 pm

Milano, 26 tetor - Arriten te bejne nje kafe ne cdo gjashte sekonda, duke arritur totalin prej 623 filxhan ne nje ore.

Ata jane dy baristet Gianni Cocco, 28 vjec, dhe Danilo Torres, 25 vjec, te cilet hyne ne librin e rekordeve Guinnes per berjen me te shpejt te kafese.


Ky eshte rekordi i pare i arritur ne nje lloj te tille. Gara eshte zhvilluar ne Fieramilano, ne ambientet e hotelit Host ne Milano dhe per te arritur kete rekord ata jane trajnuar per rreth kater muaj..

_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
Daffina
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
Nje kafe per 6 sekonda Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nje kafe per 6 sekonda Right_bar_bleue

Registration date : 01/03/2010

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi