Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

11 Gjrat q ju nuk nuk e dinit se Facebook mund ti bnte

Shko posht

Super 11 Gjrat q ju nuk nuk e dinit se Facebook mund ti bnte

Mesazh nga AnG3L-E prej Fri Dec 09, 2011 10:13 am

- Me shtrirjen e gjer t rrjetit social Facebook, administratort nuk jan ndalur t shtojn opsione t tjera ktij siti, pr ta br at m te besueshm dhe t prdorshm. Me rritjen e numrit t opsioneve, 750 milion prdorues nuk jan n dijeni t ekzistencs s tyre. Vetm pak minuta duke eksploruar mund t zbuloni shum funksione t cilat do ta bnin prdorimin e Facebook-ut m t knaqshm pr ta prdorur.Ndrysho emrin dhe prshkrimin n postime

Nse doni t postoni nj link n faqen tuaj t Facebook-ut , por nuk iu plqen titulli apo prshkrimi , ju mund ta ndryshoni. Prpara se t shkoni tek butoni Share( Shprndaj) , klikoni tek titulli dhe aty do t krijohet nje kuti editimi, ku mund t vendosni versionin tuaj te titullit. M pas shtypni Enter pr t ruajtur ndryshimet.

Posto nj MP3

Nse postoni nj link q prfundon n fund me mp3 brenda nj statusi, Facebook do t lejoj automatikisht q prdoruesit e tjer t mund ta hapin kt postim pa qn nevoja t klikojn n faqe tjetr. Foto profili

N cdo foto n Facebook, ku keni emrin t tag-uar , ju mund ta bni at foton tuaj t profilit, vetm duke klikuar n t majt posht.

Krijoni nj sondazh

N kutin ku mund t shkruhet nj status, jo shum e dukshme sht nj opsion ku mund t ngrihen pyetje . Duhet t shtojm dy-tre prgjigje n mnyr q t nxitet debati pr ta kthyer n formn e nj sondazhi.

Fto n nj event dhe miqt t cilt nuk kan nj adres Facebook-u

Kur ne krijojm n event n faqen e Facebook-ut kemi akses t ftojm gjith miqt ekzistues, por jo vetm kaq. Ne mund t njftojm t tjert dhe prmes email-it. Fatkeqsisht marrsit duhet t futen n Facebook pr t par eventin n fjal.

Etiketo miqt n postime dhe komente

Nse n nj status ju shkruani emrin e nj mikut tuaj ne Facebook, automatikisht do t krijohet nj link n faqen e mikut tuaj. Do t shfaqen disa alternative t emrit q po shkruani, por ju mund t przgjidhni at q krkoni , duke fshir alternativat e tjera.

Bashkpunoni n nj document

Brnda nj faqe grupi, klikoni ne fillim t faqes tek Docs dhe m pas tek ospioni krijoni nj Doc n krahun e djatht ku mund t krijoni nj dokument, ku secili pjestar i grupit t ket akses editimi. Kur ju e ruani dokumentin ai do te shfaqt si nj status me opsinin Edit( Ndrysho) sipr n t djatht.
AnG3L-E
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
11 Gjrat q ju nuk nuk e dinit se Facebook mund ti bnte Left_bar_bleue100 / 100100 / 10011 Gjrat q ju nuk nuk e dinit se Facebook mund ti bnte Right_bar_bleue

Registration date : 14/09/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi