Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forcat siriane vrasin edhe 20 civilė

Shko poshtė

Super Forcat siriane vrasin edhe 20 civilė

Mesazh nga D3M1 prej Thu Dec 15, 2011 12:07 am

Forcat siriane vrasin edhe 20 civilė F.1214193320143_m
Aktivistėt pėr tė drejtat e njeriut njoftuan se tė paktėn 20
civilė u vranė tė mėrkurėn nga forcat e sigurisė nė Siri, 11 prej tyre
nė rajonin e pikės sė nxehtė, Hama.
Observatori Sirian pėr tė
Drejtat e Njeriut, me seli nė Londėr, njoftoi se trupat e mbėshtetur
nga tanket mėsynė qytetin e Hamas pas njė greve tė pėrgjithshme
tre-ditore.

Ky ishte inkursioni i parė i blinduar nė qytetin Hama, qė prej njė
ofensive me tanke nė gusht tė kėtij viti qė pėrfundoi protestat e mėdha
nė qendėr tė qytetit.

Luftėtarėt anti-regjimit u pėrpoqėn pėr tė ndaluar forcat nė njė urė
nė qytet, dhe dy automjete tė blinduara janė raportuar tė shkatėrruara.

Sipas OKB-sė, sė paku 5000 njerėz janė vrarė nė Siri qė nga fillimi i
protestave nėntėmujore pro-demokracisė dhe kundėr sundimit tė
presidentit Bashar al-Assad.

_________________
Forcat siriane vrasin edhe 20 civilė D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Forcat siriane vrasin edhe 20 civilė Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Forcat siriane vrasin edhe 20 civilė Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi