Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20 mije amerikane prqafojne Islamin cdo vit

Shko posht

Super 20 mije amerikane prqafojne Islamin cdo vit

Mesazh nga Daffina prej Sat Dec 17, 2011 2:25 pm

N nj raport mediatik t br publik pak koh m par, jepen t dhna befasuese lidhur me ngjarjet q pasuan 11 shtatorin 2001, q tregojn se nj numr i madh amerikansh prqafojn Islamin do vit.
Sipas raportit t publikuar nga gazeta Mearif, lidhur me prvjetorin e dhjet t 11 shtatorit, n kto dhjet vite sht shnuar nj rritje t konsiderueshme e amerikanve q prqafojn Islamin.

Sipas t dhnave t publikuara nga Forumi pr marrdhniet islamoamerikane, gjat vitit t par pas 11 shtatorit 2001, numri i amerikanve q prqafuan Islamin arriti n 34 mij. Sakaq, gjat ktyre dhjet viteve, mesatarisht do vit 20 mij amerikan prqafojn fen islame, ku 80 % e tyre jan femra dhe pjesa tjetr meshkuj.

Kanali televiziv Franc Plus, para disa kohsh bri t njohur se bazuar n disa studime dhe hulumtime t kryera s fundi: Islami do t zr vendin e par t lists gjat fushatave zgjedhore amerikane, kjo edhe pse sipas t gjith informacioneve, Amerika nuk sht e rrezikuar aktualisht nga sulme t mundshme nga Al Kaeda. Aq m tepr q myslimant nuk jan komunitet me pesh demografike, pasi prqindja e tyre nuk e kalon 1 % e popullats.

Kandidatt republikan pajtohen me lvizjen ekstremiste t krishter Tea e cila ka deklaruar se rreziku me t cilin prballet Amerika nuk qndron vetm n pranin islame mbi tokat e saj, por tek nnshtrimi i Ameriks ndaj nj lidershipi me origjin islame, Barak Obama, i cili e ka kaluar fmijrin dhe rinin n Indonezi, vendi m i madh i bots islame./dritaislame/

_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
Daffina
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
20 mije amerikane prqafojne Islamin cdo vit  Left_bar_bleue100 / 100100 / 10020 mije amerikane prqafojne Islamin cdo vit  Right_bar_bleue

Registration date : 01/03/2010

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi