Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interneti na ndryshon trurin

Shko posht

Super Interneti na ndryshon trurin

Mesazh nga Daffina prej Wed Dec 21, 2011 12:30 pm

Interneti na ndryshon trurin  Internetitruri-1

Interneti duke se do t sjell n evoluim t njeriut. Nj studim tregon se rrjetet sociale dhe interneti mund t jen duke ndryshuar trurin e njeriut dhe jetn ton sociale. Studimi ka vrojtuar pamjen 3D t trurit t 125 studentve nga Londra.

Nga skanimi i trurit u vu re se ka nj lidhje mes numrit t miqve n Facebook dhe madhsis s caktuar t trurit n disa zona. Por nuk sht e qart nse prdorimi i rrjeteve sociale rrit materien gri apo ata me kt struktur truri jan m t aft pr t br shok.

Nuk mund t mohohet m impakti i jashtzakonshm q interneti ka patur n jett tona, por pr momentin kuptojm shum pak rreth impaktit t tij n trurin ton, i cili sht nj prej pjesve q ndryshon m shpejt gjat evolucionit t njeriut, u shpreh John Williams, shefi i kabinetit t neuroshkencs n Wellcome Trust.

E gjith pyetja q shtrojm tani sht se sa koh duhet q t ndodhin ndryshime t vrteta n trurin ton. Nse kjo do t vrtetohet, ather interneti do t shndrrohet n katalizatorin m t shpejt evolutiv n historin e njerzimit, u shpreh nj prej udhheqsve t studimit, doktoresha Ryota Kanai.

_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
Daffina
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
Interneti na ndryshon trurin  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Interneti na ndryshon trurin  Right_bar_bleue

Registration date : 01/03/2010

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi