Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

N Brazil lind foshnja me dy koka

Shko posht

Super N Brazil lind foshnja me dy koka

Mesazh nga Nora prej Thu Dec 22, 2011 9:19 am

N Brazil lind foshnja me dy koka 21-dykokeshi_2112112115_1


N Brazil sht lindur nj foshnje e gjinis mashkullore me dy koka identike, por e shndosh dhe me funksionim normal t t gjitha organeve vitale. Djaloshi u soll n jet me prerje cezariane t hnn n spitalin e qytetet Anzhas n veri t Brazilit.

Pr nnn 25 vjee, pr t ciln ky ishte fmija i katrt, lindja e foshnjs me dy koka ishte tronditje e vrtet, pasi pr deformim kishte marr vesh pak para lindjes.

Drejtoresha e spitalit deklaroi pr gazetn braziliane O Povo se anomalia sht zbuluar vetm disa minuta para lindjes dhe se ather mjekt morn vendim q lindja t bhet me prerje cezariane, n mnyr q t mos krcnohet jeta e nnn dhe foshnjs s saj.

Ia dolm t shptojm nnn dhe foshnjn, gj q ishte qllimi yni parsor. Pr ne ishte befasi e madhe kur zbuluam se foshnja ishte krejtsisht i shndosh, tha ajo.

Ky nuk sht rasti i par i till n Brazil. N fillim t ktij viti, nj grua 27 vjeare nga shteti federal Paraibo i Brazilit ka lindur nj foshnj me dy koka, q vdiq vetm disda or pas lindjes.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 28
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
N Brazil lind foshnja me dy koka Left_bar_bleue100 / 100100 / 100N Brazil lind foshnja me dy koka Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: N Brazil lind foshnja me dy koka

Mesazh nga edi-viti prej Thu Dec 22, 2011 6:50 pm

katastrof qas po ndosh ne dit te sodit

_________________
Krejt pom presin mu per me fillu,
krejt jon munu po smujn mem rxu,
ju kom tregu qe mos me u mundu,
sum kan besu qe qysh jon rxu.

N Brazil lind foshnja me dy koka Coadminw
N Brazil lind foshnja me dy koka Pura2a3bec6ce3d42eb
edi-viti
edi-viti
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 21950
Mosha : 28
Viti: : 01/08/1991
Vendbanimi: : Milano
Aktiviteti :
N Brazil lind foshnja me dy koka Left_bar_bleue100 / 100100 / 100N Brazil lind foshnja me dy koka Right_bar_bleue

Registration date : 14/05/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi