Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Papa kundėr komercializimit tė Krishtlindjeve

Shko poshtė

Super Papa kundėr komercializimit tė Krishtlindjeve

Mesazh nga GentleMan prej Sun Dec 25, 2011 4:23 pm

Derisa mbajti meshėn e pėrvitshme nė bazilikėn e Shėn Pjetrit nė
Romė, Papa Benedikti XVI sulmoi komercializimin qė i ėshtė bėrė
Krishtlindjeve.
Papa kundėr komercializimit tė Krishtlindjeve F.1225093624796_m

Me pėrulje, ati i shenjtė u kėrkoi
besimtarėve qė tė shohin “pėrtej sipėrfaqes, pėr tė zbuluar dashurinė e
vėrtetė qė qėndron pas lindjes sė Krishtit fėmijė nė Betlehem”.

84-vjeēari pėrdori njė platformė tė lėvizshme, ndėrsa drejtoi ceremoninė fetare, pėr shkak tė problemeve tė tij me lėvizjen.

Papa do tė japė fjalimin e tij tė pėrvitshėm “Urbi et Orbi”, atė tė
urimeve nė tė gjithė gjuhėt e botės, pėrfshi edhe shqipen, mė vonė gjatė
ditės.

Ndėrkohė, me dhjetėra mijėra pelegrinė tė krishterė dhe turistė janė
mbledhur nga e gjithė bota pėr tė kremtuar ditėn e Krishtlindjeve nė
Betlehem. Celebrimet kulmuan nė mesnatė, nė kishėn e Lindjes, tė vjetėr
1700 vje

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
GentleMan
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 33
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
Papa kundėr komercializimit tė Krishtlindjeve Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Papa kundėr komercializimit tė Krishtlindjeve Right_bar_bleue

Registration date : 26/05/2008

http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi