Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vendi më i famshëm në Facebook

Shko poshtë

Vendi më i famshëm në Facebook Empty Vendi më i famshëm në Facebook

Mesazh nga Daffina Mon Jan 02, 2012 2:53 pm

Aplikacionet që të lejojnë tu tregosh miqve të tu në Facebook apo Twitter se ku ndodhesh po rriten gjithmonë e më shumë në sasi dhe cilësi. Rrjedhimisht po rritet gjithmonë e më shumë edhe përdorimi i tyre nga fansat e këtyre rrjeteve shoqërore.Duket se aeroportet janë vendet ku njerëzit përdorin më shumë këto aplikacione për arsye se kanë më shumë kohë të lirë për tu marrë me vogëlsira si pasojë e pritjeve të fluturimeve dhe për arsye se udhëtimet të bëjnë më interesant.Të dhënat ditore të Facebook Places tregojnë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë në krye me 750 mijë regjistrime në ditë. Ndjek Britania e Madhe me 100 mijë dhe më pas Gjermania, Suedia dhe Italia.Vendi me numrin më të madh të rezultateve është aeroporti ndërkombëtar i Los Angeles, i ndjekur nga aeroportet e Atlanta, Chicago dhe San Francisko. Vetëm në vend të 16 aeroporti i Amsterdamit (Hollandë). Pra, për momentin ky është një fenomen i përhapur më shumë në SHBA, por pritet që të përfshijë gjerësisht edhe Europën.
Ja 10 vendet me më shumë regjistrime në Facebook:

1. Los Angeles International Airport
2. Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport
3. Chicago O’Hare International Airport
4. San Francisco International Airport
5. Dallas/Fort Worth International Airport
6. Denver International Airport
7. Sydney Airport (Australi)
8. Phoenix Sky Harbor International Airport
9. McCarran International Airport
10.Suvarnabhumi International Airport (Bangkok)

Daffina
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
Vendi më i famshëm në Facebook Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Vendi më i famshëm në Facebook Right_bar_bleue

Registration date : 01/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi