Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nna afgane q lindi gjashtnjak

Shko posht

Super Nna afgane q lindi gjashtnjak

Mesazh nga D3M1 prej Wed Jan 25, 2012 11:57 am

Nna afgane q lindi gjashtnjak 13391d1327485170-nena-afgane-qe-lindi-gjashtnjake-gjashtenjaket-afgane
Nj grua lindi gjashtnjak n qytetin verior t Mazar e Sharif n
Afganistan, duke u br heroina n mediat dhe popullin vendas.


Lindja bhet m e pazakont nisur nga fakti, se gruaja 24-vjecare
vinte nga zonat rurale t provincs dhe nuk ishte paralajmruar pr
shtatznin e saj me gjasht fmij.

Autoritetet than se ajo lindi gjasht fmijt, 3 djem dhe 3 vajza
brenda dits q u shtrua n spital. Fmijt, sipas doktorve, jan n
gjendje t mir shndetsore, vetm se ndodhen nn pesh, me njrin q
peshon vetm 700 gram.

Nna duhej t shtrohej n spital disa dit m par, nse do ta dinte
se priste gjasht fmij, thot doktori Miruais Rabi, duke deklaruar
se shndeti i saj sht i qendrueshm.

Afganistani sht nj ndr vendet me lindshmrin m t lart n
bot, por sht gjithashtu ndr t part me vdekshmrin m t lart
foshnjore. Studime t tjera pohojn se ka ulje t vdekshmris si
foshnjore, ashtu edhe t fmijve, por srish t dhnat tregojn se 1
n 10 fmij ndrron jet pa mbushur 10 vjec.

_________________
Nna afgane q lindi gjashtnjak D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Nna afgane q lindi gjashtnjak Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nna afgane q lindi gjashtnjak Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi