Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turqia posedon Biblėn nė tė cilėn Jezusi paralajmėron ardhjen e profetit Muhamed

Shko poshtė

Super Turqia posedon Biblėn nė tė cilėn Jezusi paralajmėron ardhjen e profetit Muhamed

Mesazh nga D3M1 prej Tue Feb 28, 2012 11:23 am

Turqia posedon Biblėn nė tė cilėn Jezusi paralajmėron ardhjen e profetit Muhamed F.0228112817438_m
Turqia thotė se posedon Biblėn e vjetėr 1500 vjet nė tė cilėn
shkruan se Jezus Krishti ka paralajmėruar ardhjen e profetit Muhamed.
Papa Benedikti XVI kėrkoi qė ta shoh kėtė libėr e cila ka qėndruar e
fshehur nė 12 vitet e fundit.
Libri vlera e tė cilit
vlerėsohet nė 28 milionė dollarė thuhet se pėrmban predikimin e Krishtit
pėr arritjen e tė dėrguarit tė Zotit Muhamedit a.s., qė pėr kishėn
Katolike ėshtė e papranueshme, deklaroi ministri turk i turizmit
Ertugrul Gunay.

“Nėse pranohet kjo Bibėl atėherė do tė vėrtetohet se Jezusi ka qenė
njeri e jo Zot, ndėrsa Trinia e shenjtė mė nuk do tė kishte kuptim.
Jezusi ka parashikuar mbėrritjen e profetit Muhamed, sepse nė njėrin
prej versioneve tė librit, nė pyetjen se si do tė quhet i dėrguari i
zotit, ai u pėrgjigj – Muhamed dhe hodhi poshtė idenė se ai ėshtė Mesia,
duke thėnė se ai do tė jetė arab”, tha Gunay, pėrcjell portali
Emirates.

Ministri Gunay po ashtu tha se Vatikani ka kėrkuar librin tė cilin
autoritetet turke e zbuluan nė vitin 2000 gjatė njė operacioni kundėr
trafikimit tė antikuarėve. Bibla ėshtė kapur dhe ka qėndruar nė Ankara,
nė objektin e Gjykatės Supreme, ndėrsa sė shpejti do tė paraqitet nė
muzeun etnografik.

_________________
Turqia posedon Biblėn nė tė cilėn Jezusi paralajmėron ardhjen e profetit Muhamed D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Turqia posedon Biblėn nė tė cilėn Jezusi paralajmėron ardhjen e profetit Muhamed Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Turqia posedon Biblėn nė tė cilėn Jezusi paralajmėron ardhjen e profetit Muhamed Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi