Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lindi djalin me dy koka, t dyja funksionale

Shko posht

Super Lindi djalin me dy koka, t dyja funksionale

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 17, 2012 6:45 pm

Braziliania Maria de Nazare (25 vjeare) lindi nj foshnje me dy
koka. Nna tha se po priste binjak, por vetm pak para lindjes msoi se
ishte shtatzn me binjak siamez.
Gjat nj kontrolli me ultraz u vrtetua se ajo po barte nj fmij
me dy koka. Lindi me prerje cezariane. T gjitha organet e foshnjs
mashkull funksionojn normal. Foshnja peshon 4.4 kilogram.

Sipas mjekve i porsalinduri gzon shndet t mir, ndrsa t dy kokat kan filluar t thithin gji.
Lindi djalin me dy koka, t dyja funksionale F.1222113651285_m-150x150
Maria e cila jeton n nj pjes rurale t Brazilit, gjat shtatznis
nuk kishte br ultraz por msoi pr deformimin vetm disa minuta para
se t lindte, t hnn n mngjes.

Gazeta britanike Daily Mail, shkruan se nna n asnj moment nuk
mbeti e habitur se pse fmija i saj sht me dy koka. Ajo ka vendosur
ti pagzoj fmijt me emrat Emanoel dhe Jesus. Nna dhe fmija t
martn pasdite jan transferuar n spitalin e qytetit Belem pr
kontrolle shtes.

Pritet se deri n fund t javs ata do t lshohen n shtpi.
Ekspertt sqarojn se n kto raste bhet fjal pr binjak t cilt nuk
mund t ndahen me an t operacionit.
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Lindi djalin me dy koka, t dyja funksionale Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Lindi djalin me dy koka, t dyja funksionale Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi