Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pakistan, rrėzohet aeroplani me 127 pasagjerė

Shko poshtė

Super Pakistan, rrėzohet aeroplani me 127 pasagjerė

Mesazh nga D3M1 prej Fri Apr 20, 2012 8:30 pm

Pakistan, rrėzohet aeroplani me 127 pasagjerė  F.0420212307630_m
Njė avion me tė paktėn 127 persona nė bord u rrėzua pak para uljes nė aeroportin ndėrkombėtar tė Islamabadit nė Pakistan. Sipas
autoriteteve pakistaneze, avioni, i llojit BHO-13 po udhėtonte nga
Karachi nė jug tė vendit nė drejtim tė kryeqytetit Islamabad kur u
rrėzua pranė qytetit Chaklala nė Raualpindi, raporton TCH.

Grupet e shpėtimit kanė mbėrritur nė vendin e pėrplasjes. Shpresat pėr tė mbijetuar janė tė pakta.

Autoritetet pėr momentin pėrjashtojnė mundėsinė e njė sulmi terrorist
dhe dyshojnė se shkak i rrėzimit tė avionit ėshtė bėrė moti i keq nė
zonė.

Linjat e brendshme ajrore nė Pakistan nė disa raporte ndėrkombėtare,
sidomos tė agjencive tė sigurisė ajrore, pėrshkruhen si “tejet tė
rrezikshme” pėr shkak tė teknologjisė sė vjetėr qė pėrdoret nga
kompanitė operuese.
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Pakistan, rrėzohet aeroplani me 127 pasagjerė  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Pakistan, rrėzohet aeroplani me 127 pasagjerė  Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi