Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

52-vjeari shqiptar diplomohet n Kolumbia duke qen pastrues

Shko posht

Super 52-vjeari shqiptar diplomohet n Kolumbia duke qen pastrues

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Mon May 14, 2012 11:58 pm

52-vjeari shqiptar diplomohet n Kolumbia duke qen pastrues  Gac

Ai sht Gac Filipaj, nj 52-vjear me origjin nga Ulqini, pastrues n Universitetin Kolumbia t Nju Jorkut, i cili kt t diel diplomohet nga universiteti. Studentt mundohen shum pr t marr nj diplom, ndrsa Gaci po e arrin kt duke mos u shkputur nga puna e prditshme si pastrues n universitet.

Pr afro 20 vjet ai ka fshir dyshemet dhe ka pastruar banjat. Por kt t diel, Gac Filipaj ka plane t tjera. Kt t diel, fal zotit, m n fund do t diplomohem, Thot Filipaj. 52-vjeari do t diplomohet madje me titull nderi. Un vrtetova se kam forc pr t prfunduar at q filloj. Gaci erdhi n Shtetet e Bashkuara nga Mali i Zi n vitin 1992 pr ti shptuar lufts. N at koh ai nuk fliste anglisht. Pasi gjeti pun si pastrues dhe pas 7 vjetsh msimesh anglisht, ai u pranua n universitet. Ndiqte shkolln n mngjes dhe punonte 8 or natn. Nuk ishte e leht t msoje gjuht klasike.

Profesor Peter Awn, Dekan n Universitetin Kolumbia, thot: Ai ishte shum krenar pr punn q bnte si pastrues, por edhe pr rezultatet e mira n msime. Gac Filipaj thot se do ta mbaj punn q ka. ndrra e tij sht t bhet doktor shkencash:
Nuk e di, ndoshta do t m duket sikur jam zgjuar nga nj ndrr e bukur. Nj ndrr pr Gacin dhe nj frymzim pr shum t tjer.

_________________
52-vjeari shqiptar diplomohet n Kolumbia duke qen pastrues  Unled1kqb
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 31
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
52-vjeari shqiptar diplomohet n Kolumbia duke qen pastrues  Left_bar_bleue100 / 100100 / 10052-vjeari shqiptar diplomohet n Kolumbia duke qen pastrues  Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: 52-vjeari shqiptar diplomohet n Kolumbia duke qen pastrues

Mesazh nga Albii prej Tue May 15, 2012 8:56 am

Sa mire,gjithqka eshte e mundshme vetem a don njeriu,arrin gjithat me pune dhe vullnet.
Albii
Albii
Legends
Besa-Bess
LegendsBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 554
Aktiviteti :
52-vjeari shqiptar diplomohet n Kolumbia duke qen pastrues  Left_bar_bleue1 / 1001 / 10052-vjeari shqiptar diplomohet n Kolumbia duke qen pastrues  Right_bar_bleue

Registration date : 18/09/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi