Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanibali i Miamit: “Shenjė e Apokalipsit”! (Video)

Shko poshtė

Super Kanibali i Miamit: “Shenjė e Apokalipsit”! (Video)

Mesazh nga D3M1 prej Wed May 30, 2012 10:42 am

Kanibali i Miamit: “Shenjė e Apokalipsit”! (Video) F.0530120413105_m
Larry Vega ngiste biēikletėn kur e ka parė Rudy Egenen tek
sulmonte viktimėn. “E hante copa-copa dhe i thash tė largohet. Por,
vazhdonte tė hante, ia rripte lėkurėn. Gjithkund kishte gjake. E dini,
kėto gjėra i shihni vetėm nė filma. Por, kur e shihni personin real,
ėshtė traumatike”, thotė Vega. Ai e paralajmėroi njė makinė tė policisė.
Kur policėt arritėn nė vendin e ngjarjes, nė mėnyrė tė pėrsėritur e
urdhėronin Eugenen tė ndalonte sulmin dhe ta linte njeriun tjetėr rehat.
Vega tha WSVN TV se “tipi e ngriti kokėn lartė, me copė mishi nė gojė,
dhe nisi tė ulėrinte”. Eugene nuk e ndalte sulmin, prandaj policėt e
qėlluan pėr vdekje. Viktima gjendet nė spital, nė gjendje kritike pėr
jetė.
Policėt po hulumtojnė rastin nėse sulmuesi, identiteti
i tė cilit tashmė ėshtė zbuluar, ishte i droguar. Burimet paraprake
thonė se ai ka qenė i droguar me forma tė reja tė LSD-sė, e sipas tė
gjitha gjasave me droga me bazė mefadroni tė quajtura “kripėrat e
vaskės”, raporton ninemsn.

“Kurdo qė ne shohim se njė person i ka heq rrobat dhe ėshtė bėrė i
dhunshėm, kjo ėshtė shenjė e deliriumit tė eksituar qė ėshtė shkaktuar
nga konsumimi i tepruar i drogave”, thotė Armando Aguilar nga Policia e
Miamit pėr NBC. “Ajo qė ndodhė ėshtė se nė trupat e tyre organet digjen
sė gjalli”.

Viktima e kanibalit thuhet se ėshtė Ronald Poppo. Ai ėshtė rrahur
fillimisht dhe pastaj ėshtė kafshuar. Se si ata janė takuar, kjo ende
nuk dihet, por Miami Herald shkruan se Poppo si i pastrehė rrinte nė
vendin ku ėshtė sulmuar.

Viktima 40 vjet rresht kishte jetuar nėpėr rrugė. Pėr kėtė ėshtė arrestuar 20 herė nga policia.

Disa shokė tė Eugenet janė shokuar nga natyra e krimit tė tij. Ish
kolegia e shkollės, Victoria Forte, tha se nuk e ka ditur qė ai ėshtė
“monstėr”.

“Rudy nuk ishte zombi fytyrė-ngrėnės”, thotė ajo pėr Sun Sentinel.
“Rudy qė e njohim ishte zotėri, me buzėqeshje tė ngrohtė dhe zbavitės.
Droga ia bėri kėtė. Droga e mori kėtė person qė e njoh pėr tė
mrekullueshėm”.

Miq tė tjerė kanė sfiduar raportet e medias, ndėr tė cilat Forbes, qė
sugjerojnė se Eugene mund tė ketė qenė i pastrehė. Shoqja e ngushtė e
tij, Erica Smith, thotė se ai kishte veturė dhe punė.

"Ai i kishte uljet dhe ngritjet e tij, por nuk ishte person agresiv. Ishte me tė vėrtetė i ėmbėl", tha Smith.

Sipas tė dhėnave zyrtare, Eugene ishte i martuar nga viti 2005 deri
nė 2007. Divorci nga Jenny Ductant u finalizua mė 7 janar 2008. Ductant
nuk pranoi tė jepte intervistė pėr media. Rasti i ndarjes nuk pėrmend
asgjė nė lidhje me fėmijėt.

Gjatė martesės, ēifti Eugene kishte jetuar nė Hollywood.

Rudy ndoqi shkollėn e mesme John F. Kennedy dhe North Miami Beach.
Pas diplomimit, nuk kishte probleme tė mėdha me ligjin. Si tinejxher
ėshtė arrestuar mė 1997 pėr njė bateri, por akuzat janė hedhė poshtė.
Nė vitet e ardhshme arrestohet shtatė herė, por jo pėr dhunė. Katėr
arrestimet kishin tė bėnin pėr pėrdorim tė marihuanės dhe tri tjera meqė
ka shitur drogė afėr njė shkolle. Arresti i tij i fundit, mė 2009, nė
akuzėn pėr pėrdorimin e marihuanės, ėshtė anuluar nga gjykata.

Sulmi kanibal nė Miami po i nxitė ndėr tė tjera adhuruesit e teorive
tė komplotit, tė cilėt thonė se kjo ėshtė shenjė “e apokalipsit tė
zombive” qė do ta pėrfshijė kombin amerikan!

Koncepti i "apokalipsit tė zombive”, gjatė tė cilit njerėzit
shndėrrohen nė zombi dhe ecin tė humbur nė kėrkim tė mbetjeve tė fundit
njerėzore, pėr tė ushqyer trurin e tyre, ėshtė popullarizuar nga filmat
si "Shaun of the Dead" dhe "28 Days Later", ndėrsa ka inspiruar libra,
blogje tė internetit dhe koncepte tė ndryshme konspirative, shkruan
ibtimes.com.

Kėshtu p.sh. blogu IHopeRickSantorum ka kompiluar 10 ngjarje “zombiste”, qė kanė ndodhur nė Florida prej 16 majit.

• Mė 16 maj, studentėt dhe mėsuesit nė njė shkollė tė mesme Florida
duhej tė dekontaminoheshin pas njė skuqjeje misterioze tė lėkurės,
shkruan Huffington Post.

• Mė 21 maj, njė burrė nga Bellwood, u arrestua pasi dyshohet se kafshoi nė faqe njė 18 vjeēare, shkruan MySuburbanLife.com.

• Mė 23 maj, njė burrė nga Spring Valley, arrestohet pasi ia ka kafshuar hundėn kushėririt, raporton NBC San Diego.

• Mė 26 maj, nė tė njėjtėn ditė me rastin famėkeq tė sulmit kanibal
nė Miami , njė anesteziolog i Floridės thuhet se e ka pėrplasur kokėn
brenda njė veture tė policisė. Ai pastaj pėshtynte gjake nė fytyrat e
policėve, raporton ABC News.

Por, nuk janė kėto raportimet e vetme qė ngjallin frikė tek amerikanėt.

• Mė 26 maj nė Palm Coast, u arrestua njė burrė pasi kafshoi buzėt e
koteles dhe tjetrėn e ngufati pėr vdekje, shkruan Daytona Beach
News-Journal.

• Njė burrė nė Hackensack, e theri veten disa herė para policisė mė
27 maj, e pastaj i nxirrte zorrėt dhe ua hidhte policėve, shkruan Daily
Mail.

IHopeRickSantorum pėrfundon: “Tė gjithat nė njė javė dhe nė njė shtet... Zoti qoftė me ty Florida”.

_________________
Kanibali i Miamit: “Shenjė e Apokalipsit”! (Video) D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Kanibali i Miamit: “Shenjė e Apokalipsit”! (Video) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Kanibali i Miamit: “Shenjė e Apokalipsit”! (Video) Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi