Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shefi ekzekutiv i Apple refuzon rrogėn 75 milionė dollarėshe!

Shko poshtė

Super Shefi ekzekutiv i Apple refuzon rrogėn 75 milionė dollarėshe!

Mesazh nga D3M1 prej Wed May 30, 2012 11:54 am

Shefi ekzekutiv i Apple ka hedhur poshtė njė pasuri marramendėse,
pėrtej ėndrrave tė ēdo drejtuesi biznesi, duke refuzuar pagesėn e
dividentave tė aksioneve qė kompania shpėrblen sipas njė plani ekzekutiv
me vlerė 75 milionė dollarė.
Shefi ekzekutiv i Apple refuzon rrogėn 75 milionė dollarėshe! New-Image
Njė
dokument i dosjes tek SEC (US Securities and Exchange Commission) thotė
se, ndėrsa punėtorėt e tjerė tė Apple do tė shpėrblehen pėr tremujorin
“e ekuivalentėve tė dividentit” me aksionet e kufizuara prej 2.65
dollarė pėr aksion, Tim Cook kėrkoi qė ai mos tė pėrfshihej nė kėtė
rast.
Edhe pa kėto para, Cook (51 vjeēar), ėshtė shefi ekzekutiv
mė i paguari nė Amerikė, me shpėrblime tė mbushura nga suksesi fenomenal
i iPad, iPhone e laptopėt dhe kompjuterėt Mac. Shpėrblimet e aksioneve
tė tij tashmė vlejnė mė shumė se 500 milionė dollarė. Edhe pse aksionet
janė shtyrė pėr njė kohė tė gjatė, ai do tė mund t’i marrė gjysmat nė
vitin 2016, ndėrsa tjerat nė vitin 2021. Ai merr njė rrogė vjetore prej
900.000 dollarė dhe stimuj me vlerė prej 900.000 dollarė.
Shefi ekzekutiv i Apple refuzon rrogėn 75 milionė dollarėshe! New-Image-22“Cook,
vėrtetė nuk i pranoi 75 milionė dollarė”, – tha John Paczkowski,
komentator i All Things Digital, njė ueb faqe teknologjie. “Kjo ėshtė
njė gjė e mrekullueshme nė kohėn kur e drejta, lakmia dhe arroganca janė
shumė shpesh pjesė e pėrshkrimit tė punės” - tha Paczkowski, duke
shtuar se ky gjest i z. Cook ishte i klasit tė lartė. Tė Premten vlera e
njė aksioni tė Apple ra pė $ 3.03 pėr aksion, nė $ 562,29.

_________________
Shefi ekzekutiv i Apple refuzon rrogėn 75 milionė dollarėshe! D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Shefi ekzekutiv i Apple refuzon rrogėn 75 milionė dollarėshe! Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Shefi ekzekutiv i Apple refuzon rrogėn 75 milionė dollarėshe! Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi