Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gold AG dhe Zajmina fitojnė “Ēelėsin Muzikor”

Shko poshtė

Super Gold AG dhe Zajmina fitojnė “Ēelėsin Muzikor”

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 31, 2012 8:40 am

Gold AG dhe Zajmina fitojnė “Ēelėsin Muzikor” F.0531101734737_m
Gold AG dhe Zajmina Vasjari janė fituesit e edicionit tė gjashtė tė festivalit “Ēelėsi Muzikor”.Reperi
nga Kosova dhe kėngėtarja nga Shqipėria fituan ēmimin kryesor nė natėn e
mbrėmshme finale tė festivalit, me kėngėn e tyre “Forever”.

Vendi i dytė nė kategorinė e muzikės moderne i takoi Hekuran Krasniqi me kėngėn ‘Jam i yti’.

Ēmimin e parė pėr zhanrin e muzikės popullore e fitoi Fahrush Azemi
me kėngėn ‘Kush ma falė rininė’, ndėrsa i dytė nė kėtė zhanėr doli
Rajmond Prenaj me kėngėn ‘Pa ty’.

Nė vazhdim lista e plotė e fituesve:
Ēmimi i parė modern:
Gold AG feat. Zaimina ‘Forever’
Ēmimi i parė popullor:
Fahrush Azemi ‘Kush ma falė rininė’
Ēmimi i dytė modern:
Hekuran Krasniqi ‘Jam i yti’
Ēmimi i dytė modern:
Siciliana Mazi ‘Magjia e kėsaj vere’
Ēmimi i dytė popullore:
Rajmond Prenaj ‘Pa ty’
Ēmimi i tretė popullore :
Hysi ‘Teper vonė’
Best Interpret:
Hekuran Krasniqi ‘Jam i yti’
Ēmimi i publiku:
Dilja ‘Pa ty s’jam gjallė’
Best Pop-Folk:
Dugi ‘Ekuacion’Best
Pop-Dance:
Njomza Hyseni ‘Ti ki talent’
Best hip-hop:
Gold AG feat. Zaimina ‘Forever’
Best Balada:
Fjolla Morina ‘E di, do kaloj
Best Female:
Shkenda ‘Free’
Best Male:
JetmiR ‘Une tboj high’
Zico TV:
Rina Avdyli ‘Nuk je i vetmi’
Top Kosova Radio:
Baboo Darabuka & Dj Benity ‘Lele’
Paraqitja skenike-Koreografi:
Besnik Peqani - Niki dhe ART Desing
Best New Artist:
Besnik Peqani - Niki ‘Ik’.

_________________
Gold AG dhe Zajmina fitojnė “Ēelėsin Muzikor” D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Gold AG dhe Zajmina fitojnė “Ēelėsin Muzikor” Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Gold AG dhe Zajmina fitojnė “Ēelėsin Muzikor” Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi