Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zogu me dy koka dhe tre sqepa i gjendur ne SHBA

Shko posht

Super Zogu me dy koka dhe tre sqepa i gjendur ne SHBA

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 31, 2012 12:47 pm

Zogu me dy koka dhe tre sqepa i gjendur ne SHBA Zogu
Nj zog me dy koka dhe tre sqepa sht gjetur nga nj grua n oborrin e shtpis s saj n Masachusetts.

April Britt tregoi se e kishte gjetur krijesn rrz nj peme, mirpo
e vetdijshme se shpendi nuk mund t kishte mbijetuar gjat, krkoi
folen nga ku ishte larguar dhe e riktheu atje. N kt moment, gruaja
kuptoi se zogu i vogl sarrinte t hante n mnyr autonome, por fal
prindrve t saj. Gjithashtu, nj prej sqepave t saj, ai qendrori, nuk
ishte plosisht i lidhur me trupin.

Tom Lautzenheiser, shkenctar i Massachusetts Audubon Society, ka
shpjeguar se anomali t nj lloji t till verifikohen her pas here,
por pjesa m e madhe e kafshve nuk mbijetojn, prandaj ky rast bhet
akoma m i uditshm, sepse zogu kishte arritur deri aty edhe t
largohej nga foleja.

_________________
Zogu me dy koka dhe tre sqepa i gjendur ne SHBA D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Zogu me dy koka dhe tre sqepa i gjendur ne SHBA Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Zogu me dy koka dhe tre sqepa i gjendur ne SHBA Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi