Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Manjola, kėngė pėr 100-vjetorin e pavarėsisė

Shko poshtė

Super Manjola, kėngė pėr 100-vjetorin e pavarėsisė

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 03, 2012 3:39 pm

Manjola, kėngė pėr 100-vjetorin e pavarėsisė F.0603161004582_m
Kėngėtarja shqiptare, Manjola Nallbani, ka vendosur t’i kushtojė
kėngė vendit tė saj, me rastin e 100-vjetorit tė pavarėsisė sė
Shqipėrisė.
Tė shumtė janė kėngėtarėt tė cilėt publikojnė
kėngė nė rast tė eventeve tė ndryshme, ndėrsa tani kėngėtarja e shumė
hiteve patriotike, Manjola Nallbani, ka vendosur t’i kushtojė kėngė tė
veēantė kombit shqiptar.

“Tė bėja njė kėngė pėr Shqipėrinė ka qenė njė dėshirė e imja e
hershme, por qė ndoshta rastėsisht apo simbolikisht u realizua tani. Jam
shumė mireėjohėse pėr kėtė krijim tė tre artisteve tė shkelqyer
shqiptarė: kompozitorit Prof. Zef Coba, poetit Gjoke Beci dhe
kompozitorit Adrian Hila, pėr orkestracionin e kėngės”.

“Gjithsesi, ėshtė normale qė nė kėtė jubile, tė ketė krijimtari tė re
kushtuar Shqipėrisė apo 100-vjetorit tė pavaresisė dhe e rendesishme
ėshtė qė nga tė gjitha kėto krijime, nė mos tė gjitha, disa do tė jenė
me vlera pėr t’iu shtuar fondit tė muzikės shqiptare”, ėshtė shprehur
Manjola.

_________________
Manjola, kėngė pėr 100-vjetorin e pavarėsisė D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Manjola, kėngė pėr 100-vjetorin e pavarėsisė Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Manjola, kėngė pėr 100-vjetorin e pavarėsisė Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi