Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ndrrat erotike t femrave dhe meshkujve

Shko posht

Super ndrrat erotike t femrave dhe meshkujve

Mesazh nga D3M1 prej Wed Jun 06, 2012 1:48 pm

ndrrat erotike t femrave dhe meshkujve Thumbnail.php?file=sex_enderr_858017133
Lidhur me kt dukuri, nj studim i
prbashkt i Universitetit t Amsterdamit dhe atij t Groningenit, ka
treguar se fantazit seksuale q i mbajm n mendje gjat dits, na
shfaqen t deformuara natn.T gjith, hert a von, e shohim nj ndrr erotike. Ndrsa shum prej nesh, kan nj ndrr erotike q u prsritet.

Lidhur me kt dukuri, nj studim i prbashkt i
Universitetit t Amsterdamit dhe atij t Groningenit, ka treguar se
fantazit seksuale q i mbajm n mendje gjat dits, na shfaqen t
deformuara natn. Dhe kjo realizohet, duke e rritur aftsin e t
menduarit analitik t ndrruesit.

Ai ka treguar gjithashtu se 8 n 100 njerz, shohin
ndrra erotike do nat, n gjysmn e rasteve madje edhe duke arritur
orgazmn. M posht, renditja e ndrrave m t shpeshta erotike q
shohin femrat dhe ato q shohin meshkujt:
Femrat

Duke br seks me partnerin ose nj ish

Duke br seks oral

Duke br seks me partner t panjohur

Duke qen e preferuar nga meshkujt

Meshkujt

Duke br seks me partneren ose nj ish

Duke br seks me shum partnere

Duke br seks oral

Duke provuar pozicione t reja n seks

Ndrkaq, t gjith studimet arrijn n prfundimin e
njjt, se n ndrrat e tyre erotike, si meshkujt dhe femrat, shohin
at q nuk e realizojn dot gjat dits.

_________________
ndrrat erotike t femrave dhe meshkujve D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
ndrrat erotike t femrave dhe meshkujve Left_bar_bleue100 / 100100 / 100ndrrat erotike t femrave dhe meshkujve Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi