Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkoi t’i lajė kėmbėt nė lumė, gjeti 77 mijė dollarė

Shko poshtė

Super Shkoi t’i lajė kėmbėt nė lumė, gjeti 77 mijė dollarė

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jun 16, 2012 8:44 am

Shkoi t’i lajė kėmbėt nė lumė, gjeti 77 mijė dollarė F1_15-jost-balline-te-kuriozitete-jpg1339782723
I pastrehi Thimoty Jost (46) nga vendi Bastrop nė Teksas (SHBA) u nis
pėr t’i larė kėmbėt nė lumin Colorado dhe me atė rast shkeli mbi njė
thes tė lagur. Kur e hapi u step nga habia” brenda thesit gjendeshin 77
000 dollarė (60 000 euro) nė bankėnota prej 100 dollarėve dhe monedha
ari. Pėr tė qenė edhe mė e bukur: sipas ligjeve amerikane ai ka tė
drejtė ta mbajė kėtė shumė tė hollash.

Kjo ndodhi ka qenė nė muajin janar tė kėtij viti, kurse pas gjetjes sė
parave ai ka shkuar deri nė bankė pėr t’i zėvendėsuar paratė e lagura
ēull me bankėnota tė reja.

Punonjėsi i bankės pastaj e ka ftuar policinė, ndėrsa ėshtė hartuar edhe
procesverbali, paratė kanė mbetur nė bankė, kurse i pastrehi ka marrė
ēekun nė kėtė shumė, por me kusht qė ai tė mos mund tė shndėrrohet nė
para deri tashti.

Pasi qė askush nuk ėshtė paraqitur lidhur me kėtė shumė tė hollash dhe
skadimit tė afatit tė paraparė ligjor, e tėrė shuma i takon atij qė e ka
gjetur, nė kėtė rast Jostit.

Mirėpo, e keqja ėshtė se kėtė pasuri tė paimagjinueshme pėr tė ai nuk
mund ta gėzojė tashti pasi momentalisht gjendet nė burg pėr arsye tė
dehjes dhe hyrjes sė paautorizuar nė pronė tė tjetėrkujt.

_________________
Shkoi t’i lajė kėmbėt nė lumė, gjeti 77 mijė dollarė D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Shkoi t’i lajė kėmbėt nė lumė, gjeti 77 mijė dollarė Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Shkoi t’i lajė kėmbėt nė lumė, gjeti 77 mijė dollarė Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi