Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nga dhuna ndėretnike nė Kenia, 48 viktima

Shko poshtė

Super Nga dhuna ndėretnike nė Kenia, 48 viktima

Mesazh nga Zyma prej Wed Aug 22, 2012 4:45 pm

Te paktėn 48 persona janė vrarė nė pėrleshjet ndėretnike nė jug-lindje tė Kenias. Lajmin e ka bėrė tė ditur policia lokale.

Pėrleshjet nė rajonin e Lumit Tana kanė ndodhur vonė gjatė sė martės, mes grupeve Orma dhe Pokomo, ka njoftuar shefi i policisė lokale.

Shumica e tė vdekurve janė gra dhe fėmijė, pjesa dėrrmuese tė e tė cilėve janė rrahur pėr vdekje me shkopinj, ka bėrė me dije zyrtari.

Pėrleshja nė fjalė ėshtė incidenti mė i rėndė i ndodhur qė kur aktet e dhunės tronditėn vendin pas zgjedhjeve tė debatueshme katėr vjet mė parė.

Oficeri Joseph Kitur ka deklaruar pėr agjencinė e lajmeve “AFP” se personat e vrarė janė rrahur deri nė vdekje ose janė djegur tė gjallė kur kasolleve tė tyre u ėshtė vėnė zjarri, transmeton Top Channel.

Sulmet mendohet tė jenė pėrshkallėzuar nga njė debat mbi tė drejtat pėr kontrollin e bagėtive. Mes viktimave janė 31 gra, 11 fėmijė dhe gjashtė burra, ndėrkohė qė ende nuk dihet nėse lidhur me ngjarjen e rėndė ka pasur tė arrestuar.

Oficeri Kitur ka thėnė mė tej se nga hetimet ka rezultuar se sulmi barbar ėshtė kryer nga Pokomot ndaj Ormave. Ndėrkohė, Danson Mungatana, deputet i zonės, ka thėnė se vrasjet e sė martės janė tė fundit e njė gjakderdhjeje tė gjatė qė ka nisur mė parė nga pėrplasja pėr bagėtinė.

Nga dhuna ndėretnike nė Kenia, 48 viktima F1_22kenia1345646846

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
Zyma
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 36
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
Nga dhuna ndėretnike nė Kenia, 48 viktima Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nga dhuna ndėretnike nė Kenia, 48 viktima Right_bar_bleue

Registration date : 25/06/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi