Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rita Ora: Mė 28 nėntor kėndoj nė Prishtinė

Shko poshtė

Super Rita Ora: Mė 28 nėntor kėndoj nė Prishtinė

Mesazh nga D3M1 prej Sun Aug 26, 2012 9:13 am

Rita Ora: Mė 28 nėntor kėndoj nė Prishtinė  F.0826110435322_m
Superylli shqiptar, Rita Ora, ka zbuluar se ėshtė duke
planifikuar njė koncert tė befasishėm nė Kosovė, pasi ėshtė ftuar nga
presidentja Atifete Jahjaga.
Rita, e cila i ka prindėrit
shqiptarė, por qė ėshtė ritur nė Londėr, pritet qė tė kthehet nė
Prishtinė pėr tė festuar 100 vjetorin e pavarėsisė sė Shqipėrisė, pasi
ėshtė ftuar nga presidentja e vendit tonė, Atifete Jahjaga. Kėshtu, vėrtetohet raporti ekskluziv i Telegrafit kohė mė parė, ku kemi konfirmuar koncertin e Ritės nė Prishtinė.

“Unė jam ftuar nga presidentja e Kosovės pėr tė shkuar mė 28 nėntor
nė 100 vjetroin e pavarėsisė, kėshtu qė mund tė performoj disa kėngė
akustike si befasi pėr bashkėvendasit e mi”, ka theksuar Rita pėr
revistėn BANG.

Rita Ora: Mė 28 nėntor kėndoj nė Prishtinė  Rita%20ora%20350%201

Siē shkruan revista, Rita ka afinitet tė madh me vendlindjen e saj,
nga i cili ajo dhe prindėrit e saj u larguan kur ajo ishte vetėm njė
vjeēare pėr shkak tė luftėrave ballkanike, ndėrsa tani ylli botėror mezi
pret tė kthehet nė Kosovė qė prej kohės kur nėnshkroi kontratė me
‘labelin’ e Jay-Z, Roc Nation.

“Unė vazhdimisht shkoja nė Kosovė nė verė, por ka tre vjet qė nuk kam
qenė. Gjėja mė e mire pėr vendin tim janė vet njerėzit, ata e duan
jetėn dhe kėnaqen shumė, ndėrsa vėrtet mė pėrkrahin, gjė pėr tė cilėn
jam vėrtet falėnderuese”, shtoi Rita.

Rita Ora: Mė 28 nėntor kėndoj nė Prishtinė  Rita%20ora350

Kosova ėshtė po ashtu ėshtė vendi ku Rita mund t’i ha ushqimet e
preferuara tė saj, ndėrsa ajo mezi pret qė tė shijojė piten me spinaq
bashk me nėnėn e saj.

“Nuk jam kuzhiniere e mirė, por nėna ime e bėn piten mė tė mirė me
spinaq. Unė mund ta bėj me nėnėn time bashk dhe ai ėshtė ushqimi im i
preferuar. Nuk tingėllon i mirė, por ėshtė vėrtet shumė i shijshėm. Tė
merr diku rreth tri orė ta bėsh, me brumin dhe shtresat qė duhet t’i
bėsh gati”, pėrfundoi Rita.

Albumi i ri i Rita Orės i titulluar “ORA” do tė jetė nė shitje nėpėr botė qė prej datės 27 gusht.

_________________
Rita Ora: Mė 28 nėntor kėndoj nė Prishtinė  D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Rita Ora: Mė 28 nėntor kėndoj nė Prishtinė  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rita Ora: Mė 28 nėntor kėndoj nė Prishtinė  Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi