Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Honda Jazz 1.4 i-Shift ES

Shko poshtë

Honda Jazz 1.4 i-Shift ES  Empty Honda Jazz 1.4 i-Shift ES

Mesazh nga Ditta Sat Dec 11, 2010 2:43 pm

Honda Jazz 1.4 i-Shift ES  Images-stories-honda1-270x154Nëse ju vendosni hapësirën dhe shkathtësinë përpara dizajnit dhe kënaqësisë së vozitjes, Honda Jazz është në një nivel tjetër nga rivalët e tij supermini. Nga jashtë, linjat e tij të qarta dhe profili që ngjan në kuti i ngjajnë më shumë një MPV-je të vogël se një veture kompakte me pesë dyer, por përparësitë janë të dukshme në brendësi.

Tërheq dyert me hapje të gjerë dhe kjo është vetura që ka hapësirën më të madhe në krahasim me veturat tjera të këtij kasi. Ulëset e pasme 'magjike', një specialitet i Honda-s, mund palohen përpara ose vendosen lart. Duke llogaritur edhe ulëset e pasme, ka hapësirë prej 399 litra - 99 litra më shumë se Skoda, dhe 104 litra më shumë se i20.

Cilësia e kabinës është gjithashtu e mirë. Ju nuk do të gjeni materialin e butë të rivalëve evropian, por ndërruesi i shpejtësive ka një ndjenjë të saktë dhe të projektuar mirë, ndërsa ngjyrosja e dallueshme duket shkëlqyeshëm. Dizajni në përgjithësi është më i kufizuar se ai i modelit futuristik Jazz Civic.
avatar
Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 33
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
Honda Jazz 1.4 i-Shift ES  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Honda Jazz 1.4 i-Shift ES  Right_bar_bleue

Registration date : 17/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi