Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S’ka më adresa në internet?

Shko poshtë

S’ka më adresa në internet?  Empty S’ka më adresa në internet?

Mesazh nga ● E.D.W-M ● Sun Jan 30, 2011 1:30 pm

S’ka më adresa në internet?  F.0129200634375_210

Bota tashmë ka nisur distribuimin e adresave të fundit të internetit, për të cilat thuhet se mund të shpenzohen deri në fund të këtij viti.

Pesë agjencione regjionale në botë në ditët dhe muajt në vijim pritet se do t’i shpërndajnë blloqet e fundit prej 16 milionë adresave të mbetura në internet.

Këto adresa të internetit thuhet se do të shiten deri në muajin shtator të vitit 2011, thotë një raport i BBC’së.

Sipas këtij raporti, thuhet se interneti bazohet në protokolin e katërt, i cili ka një numër të kufizuar të adresave, përkatësisht mund të shpërndajë deri në 4 miliardë adresa në internet.

Gjatë krijimit të këtij protokoli, mendohej se bota nuk do të ketë nevojë për më shumë adresa të internetit, mirëpo shtrirja e gjerë dhe bumi që po ndodh në internet, po i shpenzon të gjitha këto resurse dhe mundësi në rrjetin global të komunikimit.
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 35
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
S’ka më adresa në internet?  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100S’ka më adresa në internet?  Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi