Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shqiptari padit Facebookun, kėrkon 500.000 dollarė dėmshpėrblim

2 posters

Shko poshtė

Shqiptari padit Facebookun, kėrkon 500.000 dollarė dėmshpėrblim Empty Shqiptari padit Facebookun, kėrkon 500.000 dollarė dėmshpėrblim

Mesazh nga ● E.D.W-M ● Tue Feb 01, 2011 10:36 am

Shqiptari padit Facebookun, kėrkon 500.000 dollarė dėmshpėrblim F.0131133208643_210

Facebook ėshtė pėrballė me padinė prej gjysmė milion dollarėsh pėr shkak tė largimit tė profilit tė pėrdoruesit nga New Yorku. Shqiptari nga Mali i Zi Mustafa Fteja, siē raporton gazeta njujorkeze The New York Post, ka paditur rrjetin Facebook pėr shkak se ia ka hequr llogarinė e pėrdoruesit pa ndonjė arsyetim.

Nė kėtė mėnyrė, atij i ėshtė ndėrprerė komunikimi me miqtė e familjen nė Mal tė Zi, Shqipėri, Gjermani e Austri si dhe i janė shkatėrruar kujtimet personale tė ruajtura nė formė komentesh dhe fotografish, pohon ai.

“Kjo ka qenė mėnyra se si kam mbajtur lidhje me njerėzit nė botė”, ka thėnė Fteja dhe ka shtuar me largimin e llogarisė sė pėrdoruesit ka humbur kontaktin me 340 miqtė e tij online.

Shqiptari padit Facebookun, kėrkon 500.000 dollarė dėmshpėrblim Facebookterms

Me muaj tė tėrė ai kishte tentuar tė merr vesh nga Facebook pse i ishte hequr profili i tij, por kurrė nuk kishte marrė pėrgjigje.

“Thėrras nuk lajmėrohen, shkruaj nuk pėrgjigjen”, ka thėnė Fteja.

“Kam jetuar nė shtet komunist nė tė cilin njerėzit nuk kanė pasur tė drejta. Kjo mua po mė duket e njėjta gjė”, ka thėnė Fteja.

“Nuk e bėj kėtė gjė pėr para, por pėr drejtėsi. Besoj se ajo kėtu duhet tė ekzistojė”, ka pėrfunduar Fteja.

Llogaria e tij e pėrdoruesit nė Facebook ishte hequr mė 24 shtator. Nė padi ai ka theksuar se Facebook e kishte ēaktivizuar sepse ėshtė mysliman, e vet padia ėshtė e bazuar nė diskriminim fetar.

“Vetėm njė gjė e di, nuk kam bėrė gjė. Asgjė nuk kam shkelur”, ka theksuar ai dhe ka shtuar se nė tė kundėrtėn nuk do tė ngriste padinė.

Facebook nuk e ka komentuar ende kėtė rast.
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 35
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
Shqiptari padit Facebookun, kėrkon 500.000 dollarė dėmshpėrblim Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Shqiptari padit Facebookun, kėrkon 500.000 dollarė dėmshpėrblim Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shqiptari padit Facebookun, kėrkon 500.000 dollarė dėmshpėrblim Empty Re: Shqiptari padit Facebookun, kėrkon 500.000 dollarė dėmshpėrblim

Mesazh nga Lordi Tue Feb 01, 2011 9:44 pm

pasken ber dallime fetare fb hmm. diqka e pa kuptushme sepse kam par shum web-site ne fb qe jan ne perkrahie myslimanizmi.. sbesoj se eshte kjo shoki nejse ishalla fiton ne gjygj :D
avatar
Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 37
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
Shqiptari padit Facebookun, kėrkon 500.000 dollarė dėmshpėrblim Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Shqiptari padit Facebookun, kėrkon 500.000 dollarė dėmshpėrblim Right_bar_bleue

Registration date : 28/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi