Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Polaku arriti në maje të hotelit më të lartë në Evropë me biçikletë

Shko poshtë

Polaku arriti në maje të hotelit më të lartë në Evropë me biçikletë  Empty Polaku arriti në maje të hotelit më të lartë në Evropë me biçikletë

Mesazh nga D3M1 Wed Feb 16, 2011 3:48 pm

Polaku arriti në maje të hotelit më të lartë në Evropë me biçikletë  F.0216155410197_m

Çiklisti dhe kaskaderi polak arriti të ngjitet në majën e hotelit më të lartë evropian, duke pushtuar 921 shkallë.

Krystian Herba deklaroi se iu nevojitën 19 minuta e 27 sekonda të mërkurën për t'u ngjitur në lartësinë 186 metra në hotelin 52 katesh Gran Hotel Bali në vendin turistik spanjoll Beindorm.

Herba thotë se nuk ka përdorur pedalet por ka shkurtuar rrugën duke kërcyer me biçikletë nga dy e nganjëherë edhe tri shkallë njëherësh.

Ai i tha agjencisë së lajmeve AP se ngjitja e tij shkoi për mrekulli. “Jam i lodhur por shumë i lumtur”.

Në tetor Herba arriti të ngjiste 50 kate në një kullë në Vjenë. Herba thotë se aksioni I tij I ardhshëm është të pushtojë 1344 shkallë në Messetrum, rrokaqiellin e Frankfurtit. /Telegrafi/
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 35
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Polaku arriti në maje të hotelit më të lartë në Evropë me biçikletë  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Polaku arriti në maje të hotelit më të lartë në Evropë me biçikletë  Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi