Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Burgu në Tajvan si shkollë arti

Shko poshtë

Burgu në Tajvan si shkollë arti  Empty Burgu në Tajvan si shkollë arti

Mesazh nga ● E.D.W-M ● Sun Feb 20, 2011 12:33 am

Burgu në Tajvan si shkollë arti  F.0219232902214_m

Kur 24 vjeçari Wang para tre vitesh shkoi në burg, nuk e kishte parë as në ëndërr se shumë shpejtë ai do të luftojë ta thyejë një rekord botëror. Wang është njëri prej 2.011 të burgosurve në Changhua në Tajvan, i cili merr pjesë në pikën grupore të vallëzimit me të cilën del në pah kreativiteti i të burgosurve.

“Prej se kam ardhur këtu në korrik kam zënë miqësi të re. Jam dënuar me shtatë vjet burg për një plaçkitje. Jam më i lumtur se kur isha në liri”, thotë Wang për AFP.

Pasi dy herë në javë bën prova për vallëzimin për vitin e ri Hënor, këta 2.011 të burgosur performuan para ministrit të Drejtësisë, Tseng Yung-fuo, dhe atë me temën e këngës së pop divës së atjeshme A-Mei.

“Mendoj se kemi thyer rekord botëror”, thotë Tai Shou-nan, i cili kujdeset për 2.724 të burgosur, ndërsa ata janë tinejxherë dhe persona në vitet e njëzeta të jetës.

Tajvanezët kështu dëshirojnë të thyejnë rekordin e filipinasve të cilët u bënë sensacion në internet kur 1.200 prej tyre vallëzuan nën ritmet e këngës “Thi sis It” të Michael Jacksonit.
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 35
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
Burgu në Tajvan si shkollë arti  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Burgu në Tajvan si shkollë arti  Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi