Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Samsung synon zhvilluesit e Symbian

Shko poshtë

Samsung synon zhvilluesit e Symbian  Empty Samsung synon zhvilluesit e Symbian

Mesazh nga D3M1 Thu Mar 10, 2011 12:42 pm

Samsung synon zhvilluesit e Symbian  F.0310124658963_210
Samsung është duke u munduar që ta popullarizojë sistemin e saj operativ Bada, për telefonat e mençur mobil.

Së fundmi, kjo kompani është duke i dërguar emaile zhvilluesve të platformës së deri-dikurshme të Nokia’s, sistemit operativ Symbian, i cili pas marrëveshjes së kësaj kompanie me Microsoft duket se nuk do të ekzistojë më.

Në thirrjen që Samsung u bën zhvilluesve të Symbian, shkruan “nëse jeni të pakënaqur me atë se çfarë po ndodhë, atëherë provojeni Bada’n”, dhe gjithsesi ata aludojnë në pakënaqësinë që zhvilluesit e Nokia’s mund të kenë lidhur me sistemin e tyre operativ në shuarje, i cili ka jo më pak se 150 milionë pajisje të cilat bazohen në të.
Samsung synon zhvilluesit e Symbian  Smng%20bada%20indi
Edhe pse Bada nuk e gëzon popullaritetin e njëjtë si Symbian i Nokia, tregu të cilin ky sistem operativ e synon është pikërisht i njëjtë me atë të Nokia’s, telefonat e lirë dhe në dispozicion për të gjithë ata që shpenzojnë më pak për pajisjet e tyre telefonike.
Në anën tjetër, të gjithë e kemi kuptuar se për telefonat e saj të mençur, Samsung ka zgjedhur sistemin operativ të kompanisë Google, platformën Android. / Telegrafi /
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 35
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Samsung synon zhvilluesit e Symbian  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Samsung synon zhvilluesit e Symbian  Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi