Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fëmija më i fuqishëm në botë,4-vjeçari hyn në rekordet Guiness

Shko poshtë

Fëmija më i fuqishëm në botë,4-vjeçari hyn në rekordet Guiness Empty Fëmija më i fuqishëm në botë,4-vjeçari hyn në rekordet Guiness

Mesazh nga D3M1 Mon May 23, 2011 6:50 pm

Fëmija më i fuqishëm në botë,4-vjeçari hyn në rekordet Guiness W7lqo5
Eshtë vetëm katër vjeç, por që tani emri i tij figuron i regjistruar në librin e Rekordeve Guinness. Gulioano, ndërsa fëmijët e tjerë të moshës së tij luajnë me topa dhe automjete plastike, ai merret me gjimnastikë dhe ngre pesha mjaft të rënda. I lindur në Itali, ky rumun i vogël është bërë i famshëm për aftësitë e tij profesionale në gjimnastikë dhe si rrjedhojë e ka fituar pseudonimin “Hulku i Vogël”. Vargun e shumë tentimeve të tij e ka kurorëzuar me hyrjen në Librin e Rekordeve duke ecur në duar. Të gjitha ato tentime janë dokumentuar me video-inizime të shumta nga ana e babait të Giulianos, i cili në të njëjtën kohë është edhe trajneri i ti. Mirëpo, derisa shumë njerëz janë të impresionuar me gjithë këto gjëra që Giuliano mund të bëj, disa tjerë pyesin se çfarë ndikimesh mund të kanë këto trajnime në zhvillimin normal të tij dhe shprehin brengën për shëndetin e djaloshit.
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 35
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Fëmija më i fuqishëm në botë,4-vjeçari hyn në rekordet Guiness Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Fëmija më i fuqishëm në botë,4-vjeçari hyn në rekordet Guiness Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi