Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ushtria siriane merr qendrën e opozitës

Shko poshtë

Ushtria siriane merr qendrën e opozitës Empty Ushtria siriane merr qendrën e opozitës

Mesazh nga D3M1 Tue Jun 14, 2011 8:04 am

Ushtria siriane merr qendrën e opozitës F.0613091644454_m
Ushtria siriane ka hyre me një kontigjent të madh ushtarësh në qytetin Jisr Al-Shogur, që mbahet i rrethuar prej ditësh, një nga qendrat e lëvizjes protestuese kundër regjimit autoritar të presidentit Bashar al-Assad.
Televizioni shtetëror njoftoi për të vdekur dhe të plagosur në luftimet e forcave të ushtrisë me bandat e armatosura. Shumica e qytetareve ishin larguar që më parë nga qyteti me 50 mijë banorë. Mijëra vetë kanë ikur në Turqinë fqinje.

Operacioni ushtarak në Jisr al-Shogur është deri tani më i madhi, që ka ndërmarrë regjimi kundër popullsisë së vet që prej fillimit të protestave kundër Assadit.

Sipas të dhënave të opozitës, forcat e sigurisë kanë vrarë që prej marsit rreth 1300 civilë. Më shumë se 10 mijë vetë janë arrestuar, njoftoi organizata kryesore e opozitës, komitetet lokale të koordinimit.
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 35
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Ushtria siriane merr qendrën e opozitës Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ushtria siriane merr qendrën e opozitës Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi