Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bashkimit Afrikan të tërheq mbështetjen ndaj Gadhafit

Shko poshtë

Bashkimit Afrikan të tërheq mbështetjen ndaj Gadhafit Empty Bashkimit Afrikan të tërheq mbështetjen ndaj Gadhafit

Mesazh nga D3M1 Tue Jun 14, 2011 8:06 am

Bashkimit Afrikan të tërheq mbështetjen ndaj Gadhafit F.0613205420211_m
Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, e cila ndodhet për një vizitë në Adis Abeba, ka bërë presion mbi liderët e Bashkimit Afrikan që të tërheqin mbështetjen ndaj Muammar Gadhafit.
Clinton është sekretarja e parë amerikane e Shtetit që ka marrë fjalën përpara përfaqësuesve të 53 vendeve të Bashkimit Afrikan. “Tashmë është e qartë se koloneli nuk mund të qëndrojë më në pushtet”, ka deklaruar shefja e diplomacisë amerikane, raporton TCH.

Por Gaddafi duket se nuk ka ndërmend të lërë Libinë. “Nuk jam as kryeministër, as president, as mbret. Nuk kam asnjë post pushtetar në Libi dhe për këtë arsye nuk kam nga se çfarë të heq dorë”, ka deklaruar ai. Koloneli e ka përsëritur qëndrimin e tij gjatë një ndeshjeje shahu me presidentin e Federatës Ndërkombëtare të Shahut, rusin Kirsan Ilyumzhinov.
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 35
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Bashkimit Afrikan të tërheq mbështetjen ndaj Gadhafit Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bashkimit Afrikan të tërheq mbështetjen ndaj Gadhafit Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi