Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mark Marku premton këngë shqipe

Shko poshtë

Mark Marku premton këngë shqipe Empty Mark Marku premton këngë shqipe

Mesazh nga Nora Mon Jun 27, 2011 9:13 am

Mark Marku premton këngë shqipe F.0627103233577_m

Talenti kosovar Mark Marku, i cili arriti në gjysmë finale në shoun “Kroacia kërkon yllin” (Hrvatska trazi zvezdu), gjatë një interviste në emisionin “Flladi veror” në KTV ka thënë se do të këndojë shqip.
Pavarësisht se ishte Kroacia ajo që ia dha famën, Marku nuk harron vendin e tij dhe ndjehet krenar që është shqiptar.

Këngëtari i cili mahniti Kroacinë ka thënë se ai do të krijojë edhe këngë shqipe. “Do të bëjë këngë shqipe”, ka qenë i shkurtë dhe i qartë Marku.

Pas aventurës së tij që pati në shoun e njohur kroat (Hrvatska trazi zvezdu) “Kroacia kërkon yllin”, Marku është kthyer në Kosovë për pak ditë. Javën e ardhshme, atë e pret një turne i gjatë në shumë qytete të mëdha të Kroacisë.

Marku ka thënë se të gjitha biletat janë shitur dhe se salla më e vogël ku do të këndojë është për 10 mijë veta.

Ai ka folur edhe për atë nëse ka një lidhje me konkurrenten tjetër të shout kroat, Marsela Oroshi, por nuk ka pohuar se ka pasur ndonjë lidhje më intime.

“Jam shoqëruar më shumë me Marselën, pasi... edhe shqiptare, dhe di ngapak shqip”, ka thënë Marku, i cili u rendit i treti në HTZ.
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 32
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovë
Aktiviteti :
Mark Marku premton këngë shqipe Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Mark Marku premton këngë shqipe Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi