Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Siri, vazhdojnë protestat, 11 të vrarë

Shko poshtë

Siri, vazhdojnë protestat, 11 të vrarë Empty Siri, vazhdojnë protestat, 11 të vrarë

Mesazh nga D3M1 Sat Jul 02, 2011 1:25 pm

Siri, vazhdojnë protestat, 11 të vrarë F.0702111752103_m
Qindra mijëra njerëz kanë dalë në rrugë në qytetet e Sirisë, në një nga protestat më të mëdha kundër regjimit të presidentit Bashar al Assad, që kur nisi kryengritja, më shumë se tre muaj më parë.
Sipas aktivistëve për të drejtat e njeriut, të paktën 11 persona janë vrarë në përleshje të ndryshme. Grupet për të drejtat e njeriut në Siri thonë se më shumë se 1 400 njerëz janë varrë, shumica nga ta protestues të paarmatosur që nga mesi i muajit mars.

Regjimi i presidentit sirian Assadit konteston këto shifra, duke fajësuar për trazirat “bandat e armatosura” dhe konspiratorët e huaj. Në anën tjetër disa shtete perëndimore kanë kërkuar miratimin e një rezolute në Këshillin e sigurimit të OKB-së, por është paralajmëruar bllokimi nga Rusia, e cila është një nga pesë shtetet anëtare me të drejtë vetoje.
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 35
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Siri, vazhdojnë protestat, 11 të vrarë Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Siri, vazhdojnë protestat, 11 të vrarë Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi