Me bashkėshortet nė shpinė vrapuan me pengesa

Shko poshtė

Super Me bashkėshortet nė shpinė vrapuan me pengesa

Mesazh nga Nora prej Mon Jul 04, 2011 5:23 pm

 	  Me bashkėshortet nė shpinė vrapuan me pengesa F.0704150501862_m

Pėr disa ēifte gara nė bartjen e bashkėshortes mbi supe ėshtė shumė mė e rėndėsishme sesa Wimbeldoni. Ēiftet garuan nė kampionatin botėrorė i cili organizohet nė Finlandė.
Ēiftet nga 11 shtete tė botės vrapuan gjatė vikendit nė pistėn Sonkajravij tė Finlandės. Nė pistėn me pengesa, e cila sipas rregullave tė kėtij sporti tė pazakontė ėshtė e gjatė 253.5 metra pėr herė tė tretė me radhė fituan finlandezi Taisto Miettinen me partneren Kristiina Haapanen, shkruan Metro.

Ēiftet nė pistė duhet t’i kalojnė sa mė shpejtė qė ėshtė e mundur dy pengesa tė thata dhe dy tė mbushura me ujė. Garuesit nuk ėshtė e thėnė qė patjetėr tė jenė bashkėshortė.
Garuesi mund ta bartė mbi supe edhe gruan e fqinjit ose shokut, ndėrsa kushti i vetėm ėshtė qė ajo tė jetė mė e vjetėr se 17 vjeē dhe tė peshojė sė paku 49 kilogramė.

Ekzistojnė disa stile pėr bartjen e bashkėshortes, ndėrsa mė i popullarizuari ėshtė stili estonez i cili mund tė shihet edhe nė fotografi. Shpėrblimin qė merr fituesi caktohet nga pesha e partneres.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
 	  Me bashkėshortet nė shpinė vrapuan me pengesa Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 	  Me bashkėshortet nė shpinė vrapuan me pengesa Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi