Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chrome rritet, Explorer bie

Shko poshtë

Chrome rritet, Explorer bie Empty Chrome rritet, Explorer bie

Mesazh nga D3M1 Wed Jul 06, 2011 8:00 pm

Chrome rritet, Explorer bie F.0706205610876_210
Shfletuesi i kompanisë Google, Chrome, për herë të parë ishte lansuar në vitin 2008, dhe popullariteti i tij ka qenë gjithnjë në rritje.
Sot, Google Chrome ka arritur të marrë më shumë se 20 për qind të tregut të shfletuesve në internet, thuhet sipas statistikave të fundit të StatCounter.

Pjesëmarrja e Google Chrome në treg tani ka arritur në 20 për qind në qershor të këtij viti, ose 2.8 për qind më shumë nëse krahasohet me muajin e njëjtë të vitit 2009.

Me sa duket kjo rritje e Chrome ka shkuar në dëm të Internet Explorer të kompanisë Microsoft, shfletues ky i cili ka shënuar rënie, në anën tjetër.

Më saktë, pjesëmarrja e Internet Explorer ka rënë nga 59 për qind që kishte në 2009, në 44 për qind, këtë vit.
Mirëpo, IE nuk ka qenë shfletuesi i vetëm i cili ka pasur rënie, pasiqë edhe Firefox ka rënë nga 30 në 28 për qind.
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 35
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Chrome rritet, Explorer bie Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Chrome rritet, Explorer bie Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi