Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hulumtohet rasti intrigues i UFO-ve (Video)

Shko poshtë

Hulumtohet rasti intrigues i UFO-ve (Video) Empty Hulumtohet rasti intrigues i UFO-ve (Video)

Mesazh nga D3M1 Tue Jul 12, 2011 9:21 pm

Hulumtohet rasti intrigues i UFO-ve (Video) F.0712160617250_m
Antonio Urzi është njeriu i cili në dhjetë vitet e fundit ka arritur të xhirojë mbi 1700 objekte të paidentifikuara fluturuese të njohura si UFO, përfshirë edhe pjata fluturuese, sfera ndriçuese dhe objekte të tjera. Ky rast interesant më në fund është hetuar, ndërsa për këto hulumtime është punuar edhe një film dokumentar.
Shumica e xhirimeve janë bërë nga nënkulmi i Antonios në të cilin rregullisht paraqiten fluturaket dhe objektet tjera të pazakonta të cilat ai i xhiron me kujdes.

Për shkak të xhirimeve të tij qielli mbi Milano duket edhe më i ngarkuar, ndërsa hetimet janë ndihmuar shumë falë xhirimeve me kualitet shumë të lartë.

Pasi gjatë tërë historisë nuk janë grumbulluar aq shumë materiale intriguese nga i njëjti burim dhe në të njëjtin vend, shtrohet pyetja se çfarë në të vërtetë janë ato objekte fluturuese dhe nëse vërtetë njëri ndër rastet më interesante të dokumentimit të UFO-ve ndoshta është një mashtrim i radhës?

Me këto pyetje merret edhe filmi dokumentar me titull “Rasti Urzi: Misteret e UFO-ve mbi qiellin e Italisë”, ndërsa ne ua sjellim një pjesë të shkurtë të filmit i cili zgjatë rreth një orë:
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 35
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Hulumtohet rasti intrigues i UFO-ve (Video) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Hulumtohet rasti intrigues i UFO-ve (Video) Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi