Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qeni më i madh në botë

2 posters

Shko poshtë

Qeni më i madh në botë Empty Qeni më i madh në botë

Mesazh nga Nora Sat Jul 23, 2011 3:30 pm

Qeni më i madh në botë Qeni2

Kur qeni George ishte i vogël, dukej një këlysh normal me përjashtim të putrave të tij, të cilat ishin paksa të mëdha. Por askush nuk e mendonte se ky qen në dukje "normal" do të bëhej qeni më i madh në botë. Pronarët e tij nuk e mendonin se qeni i tyre i vogël do të arrinte një gjatësi prej 2.1 metër dhe të peshonte 114 kilogram.

Dave Nasser, pronari i qenit tha se George-n e kishte marrë në vitin 2006, pak muaj pasi u martua.

"Nuk e kisha menduar kurrë se do të arrinte këtë madhësi. Kur e morën George-n, ai ishte një qenush me përmasa normale, por tani ai është qeni më i madh në botë! Qeni është i racës ′Great Danes′ dhe janë kafshë të mrekullueshme për faktin se nuk janë agresive dhe afrohen shumë me njerëzit, gjë që i bën më të ndjeshëm se llojet e tjerë të qenve. Deri kur ishte pesë muajsh ai sillej si qentë e tjerë, duke ndjekur bishtin. Por ai ishte në madhësinë e një qeni Labrador të rritur. Ai po shtonte më shumë se një paund në ditë dhe sillej rrotull si bambi. Kur ai shprehte dashurinë ndaj nesh na linte për njëfarë kohë me shpatulla pas muri apo ndonje mobilje" tha Dave Nasser.

Nasser gjithashtu tregoi se pavarësisht se njerëzit mund të frikësohen nga madhësia e tij, George nuk është agresiv. Ai tha se George është i tmerruar nga qentë chihuahua!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 32
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovë
Aktiviteti :
Qeni më i madh në botë Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Qeni më i madh në botë Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qeni më i madh në botë Empty Re: Qeni më i madh në botë

Mesazh nga D3M1 Sat Jul 23, 2011 3:33 pm

kukuu Sa nje lop koka more.
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 35
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Qeni më i madh në botë Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Qeni më i madh në botë Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi