Noizy qellohet me shishe, nderhyn policia

Shko poshtė

Super Noizy qellohet me shishe, nderhyn policia

Mesazh nga D3M1 prej Thu Dec 01, 2011 9:03 pm


Lufta e fansave mes grupeve muzikore “rep” nė Shqipėri duket se
po kthehet nė shqetėsim pėr policinė, ku veē plagosjeve me armė, tashmė
agresiviteti po kthehet edhe nė skena publike. I njohuri i muzikės
‘rep’, Noizy ėshtė qėlluar me bidonė nė skenė, duke detyruar policinė qė
ta fusė nė makinė e ta largojė nga turma.
Kėshtu, Noizy u bė
edhe njė herė protagonist i radhės i incidenteve tė vazhdueshme ku
pėrfshihet, sidomos nė konfliktet qė ka me “Stressin”. Repisti ka qenė
dy net mė parė duke kėnduar nė koncertin e organizuar nga Bashkia e
Tiranės nė sheshin “Nėnė Tereza” me rastin e festės sė Pavarėsisė, kur
ėshtė qėlluar me bidonė uji nė skenė. Mė herėt, ai kishte pozuar edhe me
kryebashkiakun e Tiranės, Lulzim Basha e mė tej nisi tė interpretojė nė
skenė. Nė atė kohė, njė grup personash tė rinj, qė mendohet se janė
mbėshtetės tė kėngėtarit tjetėr “Stressi”, kanė nxjerrė disa bidonė uji,
duke e goditur. Noizy ėshtė pėrpjekur t’u shmanget duke improvizuar
lėvizje kėrcimi dhe fillimisht nuk ėshtė prekur nga bidonėt qė hidheshin
nga turma. Mė pas situata ėshtė rėnduar, kėshtu qė ka ndėrhyrė policia,
duke mos lejuar qė ai tė lėndohet. Burime nga policia thanė se tetė
bidonė u hodhėn nė drejtim tė repistit, por shtuan se asnjėra prej tyre
nuk e kapi atė. Por, uniformat blu kanė ndėrhyrė nė turmė, duke
shoqėruar disa tė dyshuar dhe duke ndaluar tė tjerėt tė kryejnė gjeste
tė dhunshme. Pas pėrfundimit tė kėngėve, kėngėtari u largua me makinė
policie. “Pėr tė shmangur vrullin e fansave tė cilėt vrapuan drejt
kėngėtarit, policia e shoqėroi atė me makinė disa metra larg grumbullit
tė njerėzve”, – thanė burime nga policia. Me gjithė shoqėrimet e kryera,
policia tha se nuk u identifikua asnjė nga personat qė qėlloi Noizy-n,
ndėrsa ky i fundit nuk kreu denoncim. Kjo nuk ėshtė hera e parė e
pėrplasjeve mes grupeve tė “repit” nė Shqipėri. Madje, ato kanė sjellė
edhe pasoja tė rėnda, ku persona tė ndryshėm janė armatosur me armė dhe
janė qėlluar. Pėrplasjet mė tė forta kanė ndodhur kur kėngėtarėt
performonin nė tė njėjtėn skenė. Madje, policia shoqėroi para disa
muajsh tė dy kėngėtarėt, Noizy-n dhe “Stressin”, duke i pajtuar, me
qėllim pėr tė parandaluar ndonjė krim tė rėndė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Noizy qellohet me shishe, nderhyn policia

Mesazh nga T-o-S-i prej Thu Dec 01, 2011 9:07 pm

Marre per Stresin qe po i nguc thmin .

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Noizy qellohet me shishe, nderhyn policia

Mesazh nga Zyma prej Fri Dec 02, 2011 7:39 pm

Tash Ky as ne parshkollim smundet me shku se e kan lendu me shishe :d :D

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 35
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Noizy qellohet me shishe, nderhyn policia

Mesazh nga AnG3L-E prej Sat Dec 03, 2011 11:47 am

Mos ta nin Zymmm se nuk lendohettt ajjj nuk dorzohet lehttt Bile bileee sott oo ne fr :P hahaha

edhe mos ma ngucni NOIZYN SE JU KALLI :P ahahah
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Noizy qellohet me shishe, nderhyn policia

Mesazh nga Lordi prej Sun Dec 04, 2011 6:41 am

Kakaaa ku jon shqiponjaaaatt haah
Bash mir ja pasen bo se nisi pak me nshu gojn shum dashti mu bo unikat

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Noizy qellohet me shishe, nderhyn policia

Mesazh nga Ditta prej Sun Dec 04, 2011 8:39 am

AnG3L (Sheherzad) shkruajti:Mos ta nin Zymmm se nuk lendohettt ajjj nuk dorzohet lehttt Bile bileee sott oo ne fr :P hahaha

edhe mos ma ngucni NOIZYN SE JU KALLI :P ahahah

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Noizy qellohet me shishe, nderhyn policia

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi