Anonymous sulmon faqet pr telekom dhe teknologji

Shko posht

Super Anonymous sulmon faqet pr telekom dhe teknologji

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 11, 2012 5:08 pmAnonymous sigurisht q gjat ksaj jave sht duke br turne. S pari n Kin, tani industria e teknologjis dhe e telekomit.

Sipas Bloomberg,
Grupi i hakerve ka marr prgjegjsin mbi shpatulla pr udhheqjen e
sulmeve DoS n dy uebfaqe q kan t bjn me teknologjin, USTelecom dhe TechAmerica.
Anonymous sht raportuar duke i goditur kto faqe pr shkak se kto
organizata mbshtesin nj akt pr sigurin kibernetike pr t cilin disa
nga antart e kongresit jan duke punuar q t miratohet.

Sulmet filluan gjat dits s djeshme kur
prdoruesit nuk kishin mundsi q t qaseshin n faqet, raporton
Bloomberg. USTelecom prfaqson ndrmarrjet e telekomit, duke prfshir
AT&T, Verizon dhe CenturyLink; dhe antart e TechAmerica jan ndrmarrjet e teknologjis si IBM, Microsoft dhe Apple.

Q t dy kto faqe thon q teknikt jan duke
punuar pr t rikthyer shrbimin pr prdoruesit e tyre. Prve
ndrmarrjeve t profilit t lart q prfaqsojn faqet, q t dy
organizatat treguan pr Bloomberg q ata nuk mbajn ndonj informacion
t ndjeshm.
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi