Windows 8 lansohet sot

Shko posht

Super Windows 8 lansohet sot

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 31, 2012 6:30 pm


Sipas disa t dhnave t postuara n nj nga blogjet e kompanis
Microsoft, thuhet se sot do t publikohet versioni paraprak i Windows 8.Postimi
n blog ishte br nga Chuck Chan, drejtues ekzekutiv n ekipin e
zhvillimit t Windows, gjat orve t vona t s mrkurs, dhe nuk vonoi
shum dhe ky njoftim mori dhen.
M par, Microsoft kishte
premtuar se do ky version do ti shfaqej publikut gjat javs s par t
qershorit, duke prfshir edhe Computerworld, q supozohej se do e
publikonte at gjat periudhs 4-8 qershor. Por, kompania duket se ka
ndrruar mendim, duke menduar se e premtja e 1 qershorit do ishte edhe
dita e par e muajit.
Hedhja n treg e Release Preview, rastisi me
afatin e dhn n mars nga Michael Cherry, analist drejtues n
Microsoft, i cili tha se Redmond Wash, zhvilluesi i saj, do t dorzonte
t prfunduar Consumer Preview pas tre muajsh.
Sipas kalendarit
t Cherry, Microsoft kishte pr t dorzuar n fund t majit pr
shqyrtim Windows Preview 8 dhe RTM deri n fund t gushtit. RTM sht m
e rndsishme nga t dyja njsit e mass, si sht pika n t ciln
kodi sht vn n dispozicion t prodhuesve t aparateve pr
kompjutert e rinj.
Microsoft ende nuk ka dhn nj dat fikse pr
lansimin e Windows 8 apo mimet e tij, por analistt presin q Windows
t debutoj n tetor me t njjtat mime si Windows 7.
Dy jav m
par, Microsoft ka br me dije se do ta "zhduk" ndrfaqen "Aero"
(kornizat e mparshme me dritare). Sidoqoft, postimi i Chan, nuk dha
detaje shtes se kur Windows 8 do t jet n dispozicion pr shkarkim.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Windows 8 lansohet sot

Mesazh nga edi-viti prej Thu May 31, 2012 6:33 pm

ani de mirr

_________________
Krejt pom presin mu per me fillu,
krejt jon munu po smujn mem rxu,
ju kom tregu qe mos me u mundu,
sum kan besu qe qysh jon rxu.


avatar
edi-viti
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 21950
Mosha : 27
Viti: : 01/08/1991
Vendbanimi: : Milano
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi