Thaēi: Lobimi ėshtė nė nivel

Shko poshtė

Super Thaēi: Lobimi ėshtė nė nivel

Mesazh nga GentleMan prej Mon Sep 28, 2009 5:03 pm

Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, ka lavdėruar aktivitetin
diplomatik lobues pėr Kosovėn nė New York, tė zhvilluar nga presidenti
Fatmir Sejdiu dhe ministri i Jashtėm, Skėnder Hyseni. Mirėpo, opozita
kritikon institucionet pėr diplomaci pasive...
Thaēi, siē
transmeton Radio Evropa e Lirė, ka thėnė se, presidenti dhe ministri i
Jashtėm kanė prezantuar Kosovėn me sukses dhe si rezultat i kėtij
lobimi janė premtuar edhe njohje tė reja. “Mendoj se presidenti e tha
shumė qartė. Ka qenė njė lobim shumė i fuqishėm nga presidenti dhe
ministri i Jashtėm”, ka thėnė Thaēi.

"Unė dua tė besoj nė qėndrimet, tė cilat i ka prezantuar presidenti nga
takimet qė ka pasur me lidershipin botėror, nga presidenti Obama dhe
liderėt tjerė botėrorė - kanė qenė takime qė do tė kontribuojnė
drejtpėrdrejt nė avancimin e procesit tė njohjes sė pavarėsisė sė
Kosovės”, ėshtė shprehur ai.

Nė anėn tjetėr, anėtari i Kryesisė sė Aleancės pėr Ardhmėrinė e
Kosovės, Avni Arifi, ka deklaruar se qeveria dhe presidenti, nė vend tė
aktiviteteve ditore diplomatike, kanė zgjedhur njė diplomaci mė pasive,
duke pritur takime apo forume ndėrkombėtare, tė cilat, ndonėse
konsiderohen tė rėndėsishme, sipas Arifit, nuk i pėrmbushin kėrkesat e
Kosovės, e cila ka nevojė pėr numėr mė tė madh njohjesh.

Sipas Arifit, Qeveria e Kosovės dhe i tėrė aktiviteti lobues kryesisht mbėshteten nė aktivitetin e miqve tanė ndėrkombėtarė.

“Nuk ka punė sistematike tė lobimit, nuk ka sistem lobues. Qeveria e
Kosovės dhe i tėrė aktiviteti lobues kryesisht mbėshteten nė
aktivitetin e miqve tanė ndėrkombėtarė. Kundėrshtarėt e pavarėsisė nuk
janė aq tė ligė dhe pėrderisa ata janė aktivė nė baza ditore,
aktiviteti ynė kryesisht ėshtė i pėrqendruar nė konferenca tė llojit
siē ėshtė Asambleja e Pėrgjithshme e Kombeve tė Bashkuara”, tha Arifi.

Ndėrkohė, kryeministri Thaēi ka thėnė se puna e Qeverisė dhe
institucioneve nė zhvillimin ekonomik dhe rritjen e shkallės sė
demokracisė nė vend, do tė jetė lobimi mė i mirė pėr Kosovėn.

Sidoqoftė, parti politike, por edhe analistė i kanė sugjeruar nė
vazhdimėsi qeverisė qė tė shtojė lobimin pėr njohje tė reja, duke
angazhuar edhe figura politike nga jashtė, qė njihen si pėrkrahės dhe
miq tė Kosovės.

Deri tani, njė aktivitet tė pavarur diplomatik ka zhvilluar edhe
kryetari i Aleancės Kosova e Re, Behxhet Pacolli, kurse shumė diplomatė
ndėrkombėtarė gjatė vizitave tė tyre nė Kosovė nuk e kanė fshehur se
kanė qenė tė angazhuar nė mbėshtetje diplomatike pėr Kosovėn, por me
nismat e tyre dhe jo tė Prishtinės zyrtare

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Thaēi: Lobimi ėshtė nė nivel

Mesazh nga hOOT prej Tue Sep 29, 2009 1:47 pm

pssssss 0DA apet vyn B.|0RD
avatar
hOOT
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 1671
Mosha : 28
Viti: : 27/03/1990
Vendbanimi: : Lausanne-zwitzerland
Aktiviteti :
20 / 10020 / 100

Registration date : 12/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Thaēi: Lobimi ėshtė nė nivel

Mesazh nga T-o-S-i prej Sun Oct 04, 2009 9:28 pm

normal qe ka mu kan ne nivel bre njeri

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Thaēi: Lobimi ėshtė nė nivel

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi