Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ninxha ekziston!

Shko poshtë

Ninxha ekziston!  Empty Ninxha ekziston!

Mesazh nga ● E.D.W-M ● Wed Jan 19, 2011 8:39 pm

Ninxha ekziston!  F.0119193724872_m

Martin Faulks (33 vjeçar) nga Britania e Madhe gjashtë vjet rresht mësoi sekretet e superheronjve legjendarë japonez dhe u bë ninxha.

Momentalisht ai po lufton të keqen nëpër rrugët e qytetit Norwich i veshur në të zeza dhe me maskë në fytyrë. Ai mbrojti edhe një vajzë nga një sulmues si dhe “e shpartalloi” një hajn me karate. Martini nganjëherë e përdor edhe shpatën në ndonjë “mision më të vështirë”. Ai jetoi një kohë në Japoni dhe mësoi bile edhe teknikën e kalimit të malit në stilin e panterës.

“Nuk është lehtë të jesh ninxha. E kam lënduar kurrizin një herë kur rashë nga një pemë, më ka kafshuar dhelpra dhe kam thyer një gisht gjatë stërvitjes”, tha Martin, sipas The Sun.

Ai përndryshe bën punë të rregullt si zyrtar në një kompani botuese, ndërsa artin e ninxhës e mësoi nga mjeshtri japonez Masaaki Hatsumi.

Bashkëshortja e tij Pip (42 vjeçare) thotë se Martini është njeriu më i disiplinuar që ka njohur ndonjëherë, por ajo do të ndihej më mirë sikur ai të merrej me ndonjë hobi tjetër – peshkim për shembull.
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 35
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
Ninxha ekziston!  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ninxha ekziston!  Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi