Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani

2 posters

Shko poshtë

Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani  Empty Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani

Mesazh nga D3M1 Mon Mar 14, 2011 10:25 am

Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani  13-edita4
Këngëtarja me origjinë shqiptare, Edita Abdieski ka fituar çmimin “Diva awards 2011”, si talente e vitit në Gjermani. Ndarja e çmimeve është zhvilluar në hotelin “Hof Bayerscher” dhe për këtë vit me çmimin më prestigjioz është nderuar pikërisht Edita Abdieski, e cila para se të fitonte “X factory” kishte udhëtuar nga Berna për të dominuar skenën gjermane. Atë natë gjithashtu janë ndarë edhe 14 çmime të tjera, me të cilat u shpërblyen edhe këngëtari Zucchero, aktorët Michel Piccoli, Anna Fisher, Herbert Knaup etj.
“Nëse çmimi për fituesin e “X Factor” mu duk i përshtatshëm, çmimi “Diva” është një barrë e rëndë, e cila peshon mbi supet e mia, për shkak se tashmë jam një hap më përpara se ku kam qenë”, është shprehur e kënaqur Edita, raporton Panorama Plus.
Sukseset për këtë talente shqiptare nuk kanë të ndalur. Në një kohë rekord, pasi fitoi vendin e parë tek “X Factory”, ajo realizoi duet me Ricky Martinin, finalizoi videoklipin e këngës “The key”, fitoi çmimin “Diva award”, si dhe është nominuar për çmimin “Prix Walo”, si zbulim i vitit në Gjermani.
Përveç muzikës, Edita në opinion njihet edhe si tekst-shkruese, kurse ka të përpunuara diku mbi 15 këngë nga këngëtarët botërorë.
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 35
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani  Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani  Empty Re: Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani

Mesazh nga Lordi Mon Mar 14, 2011 12:13 pm

me than drejten pom gzon kjo vajz shqiptare ishalla nuk ngjan si tjeret qe kur te arrisin diqka te harrojn qe jan shqiptar..


e thash kete fjal dhe dota ceku njeriun me karakter te ulet po nivel kengetari te lart..
nqs e percjellni SUPER STAR eshte ne RTL te gjermanis ku zgjidhet 1 mej miri i gjermanis per kengetar me fam dmth gjith jan nis nga zerro..
ne fillim kan marr pjes shum njerz duke perfshir dhe shqiptart e kosoves por fatin qe te fiton e pati ARDIJAN BUJUPI nga kosova dhe ne fillim te prezentimit ka cekur jam shqiptar nga kosova nuk eka mohuar qe eshte shqiptar siq i kam pa tjeret..


tash ardijan bujupi gjindet ne 6 me te miret e finales dmth ka kaluar 1/8 e finales..
por ne xhuri " apo qysh i thojn shqip ( vlersus ) " gjindet nje shqiptar dhe 2 te huaj qe doti ceki me emer..
Patrik nuo ( ndou ) shqiptar, fernanda brandao nga repoblika domenikane dhe dieter bohlen producent i muzikes dhe kengetar i vjeter nga gjermania..

shqiptari PATRIK NUO(Ndou) e dim se eshte me perardhje nga kosova pikrisht 5km afer qytetit gjakoves dhe e dim qe babai ti eshte shqiptar.. me plot fjalen e quaj idiot sepse nuk e perkrah te vetin dhe e mohon qe eshte shqiptar plus ka refuzuar pasaporten kosovare veq e vveq per te mos than njerzit qe eshte shqiptar

ky idiot nuk e perkrah Ardijan Bujupin dhe sama pak e vlerson..
ne finalen e fundit dmth 6 me te miret i ka then " permua nuk ki za me mir shko te shpia " por prap fitoj sepse populli e vlersojn me an te SMS-av apo me an te telefonatav shqiptarin Ardijan Bujupi nga kosova



me fal se ta flliqa textin e nderuara EDITA por mos i ngjaj ktyre sepse jam un i pari qe dote ofendoj njelloj si kta..

shum fat shum suksese perty..!!!
avatar
Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 37
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani  Right_bar_bleue

Registration date : 28/05/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani  Empty Re: Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani

Mesazh nga D3M1 Mon Mar 14, 2011 12:20 pm

Lord shkruajti:me than drejten pom gzon kjo vajz shqiptare ishalla nuk ngjan si tjeret qe kur te arrisin diqka te harrojn qe jan shqiptar..


e thash kete fjal dhe dota ceku njeriun me karakter te ulet po nivel kengetari te lart..
nqs e percjellni SUPER STAR eshte ne RTL te gjermanis ku zgjidhet 1 mej miri i gjermanis per kengetar me fam dmth gjith jan nis nga zerro..
ne fillim kan marr pjes shum njerz duke perfshir dhe shqiptart e kosoves por fatin qe te fiton e pati ARDIJAN BUJUPI nga kosova dhe ne fillim te prezentimit ka cekur jam shqiptar nga kosova nuk eka mohuar qe eshte shqiptar siq i kam pa tjeret..


tash ardijan bujupi gjindet ne 6 me te miret e finales dmth ka kaluar 1/8 e finales..
por ne xhuri " apo qysh i thojn shqip ( vlersus ) " gjindet nje shqiptar dhe 2 te huaj qe doti ceki me emer..
Patrik nuo ( ndou ) shqiptar, fernanda brandao nga repoblika domenikane dhe dieter bohlen producent i muzikes dhe kengetar i vjeter nga gjermania..

shqiptari PATRIK NUO(Ndou) e dim se eshte me perardhje nga kosova pikrisht 5km afer qytetit gjakoves dhe e dim qe babai ti eshte shqiptar.. me plot fjalen e quaj idiot sepse nuk e perkrah te vetin dhe e mohon qe eshte shqiptar plus ka refuzuar pasaporten kosovare veq e vveq per te mos than njerzit qe eshte shqiptar

ky idiot nuk e perkrah Ardijan Bujupin dhe sama pak e vlerson..
ne finalen e fundit dmth 6 me te miret i ka then " permua nuk ki za me mir shko te shpia " por prap fitoj sepse populli e vlersojn me an te SMS-av apo me an te telefonatav shqiptarin Ardijan Bujupi nga kosova



me fal se ta flliqa textin e nderuara EDITA por mos i ngjaj ktyre sepse jam un i pari qe dote ofendoj njelloj si kta..

shum fat shum suksese perty..!!!
m'Pelqeu ky shkrim
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 35
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani  Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani  Empty Re: Edita fiton çmimin “Diva award 2011” në Gjermani

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi