Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse albumi i Beyonce do të quhet “4” (Video)

Shko poshtë

Pse albumi i Beyonce do të quhet “4” (Video) Empty Pse albumi i Beyonce do të quhet “4” (Video)

Mesazh nga Nora Sat Jul 02, 2011 10:56 am

Pse albumi i Beyonce do të quhet “4” (Video) 02-numri-4_0207111156_1


Me singlen dhe sportin "Run The World (Girls)", Beyonce ka paralajmëruat albumin e saj të katërt, i quajtur "4". Single i dytë aktual zyrtar është "Best Thing I Never Had".

"Albumi quhet '4' për arsye se ky është albumi im i katërt, por edhe për arsye se ky numër është më i dashuri për mua që nga fëmijëria. Jam martuar më 4 prill, kam lindur më 4 shtator, burri im është i lindur më 4 dhjetor, nëna ime ka lindur më 4 janar... Shumë para kam fituar duke përdorur numrin 4 – kur kam luajtur rulet – gjë që nuk e bëj shpesh. Ky është vërtetë numri im i fatit" – zbuloi Beyonce.

Albumi është incizuar më gjatë se një vit, më saktësisht ndërmjet pranverës së vitit 2010 dhe pranverës së vitit 2011, kur Beyonce për një kohë të shkurtër qe tërhequr nga skena.

Këtë kohë ajo ia kushtoi vetes dhe kënaqësive të thjeshta – ka dëgjuar muzikë që e ka kënaqur dhe kjo do të reflektohet edhe në albumine saj të ri, transmeton Jutarnji hr.



CD sjell 12 këngë të reja:



1. 1+1

2. I Care

3. I Miss You

4. Best Thing I Never Had

5. Party Ft. Andre 3000

6. Rather Die Youn

7. Start Over

8. Love on Top

9. Countdown

10. End of Time

11. I Was Here

12. Run the World (Girls)



Krahas 12 këngëve të reja, përfshihet edhe bonus CD-ja me gjashtë këngë të tjera:

Lay up under me, Scoolin` Life,  Dance For You i  tre remixa të cinglit të paralajmëruar Run The World (Girls): Kaskade Club Remix, Redtop Club Remix dhe Jochen Simms Remix.

Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 32
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovë
Aktiviteti :
Pse albumi i Beyonce do të quhet “4” (Video) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Pse albumi i Beyonce do të quhet “4” (Video) Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi