Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lotët nuk ju bëjnë të ndiheni më mirë

Shko poshtë

Lotët nuk ju bëjnë të ndiheni më mirë Empty Lotët nuk ju bëjnë të ndiheni më mirë

Mesazh nga Nora Mon Aug 01, 2011 3:20 pm

Lotët nuk ju bëjnë të ndiheni më mirë Qan

Në studim i ri, që për momentin është i publikuar në internet në Journal of Research in Personality, anketoi 97 femra të moshës 18-48 vjeçare në Holandë për të mbajtur një ditar në lidhje me të qarat e tyre për një periudhë 2-3 mujore. Meshkujt nuk u përfshinë në eksperiment.

Çdo natë, pjesëmarrëset shkruajtën mbi humorin tyre ditor, nevojën e tyre për të qarë dhe nëse kishin lëshuar lotë. Nëse ato qanin, do të mbanin më shumë detaje në çdo sesion të së qarës, si arsyen, sa kohë zgjat, me çfarë intensiteti, kur ndodhi dhe si u ndjenë më pas.

Shkencërarët përfunduan me 1,004 episode episode për të analizuar. Për shumicën e rasteve - rreth 61 për qind u raportua se nuk kishte ndryshime në humor krahasuar me momentet përpara se të qanin. 30 për qind u ndjenë më mirë dhe 9 për qind u ndjenë më keq.
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 32
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovë
Aktiviteti :
Lotët nuk ju bëjnë të ndiheni më mirë Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Lotët nuk ju bëjnë të ndiheni më mirë Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi