Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I jep gji babait pėr ta shpėtuar nga kanceri

Shko poshtė

Super I jep gji babait pėr ta shpėtuar nga kanceri

Mesazh nga Nora prej Mon Aug 08, 2011 8:39 am

I jep gji babait pėr ta shpėtuar nga kanceri 07-gjiu_0708111929_1


Shumica e prindėrve do tė bėnin pothuaj gjithēka pėr tė shpėtuar jetėn e fėmijėve tė tyre. Por, Sonia Ortiz Allen ėshtė gjetur nė rol tė kundėrt dhe do tė bėjė ēmos pėr t’ia shpėtuar jetėn babait tė saj 51-vjeēar, Ricahrdit, i cili vuan nga kanceri. Ajo kishte lexuar nė internet se qumėshti i nėnės mund tė jetė i dobishėm pėr njeriun me kancer dhe tashti Sonia i jep gji babait tė saj. Ia nisi me pompė thithėse, por pasi ndjeu dhimbje nga ajo mėnyrė, vendosi qė ta ushqejė babanė si djalin e saj. “Nuk ndjehem aspak ndryshe se kur e ushqej djalin tim me gji”, tha Sonia pėr magazinėn britanike Closer. Ajo sqaroi se tragjedia personale e ka shtyrė pėr diē tė tillė. “Jam e vetmja fėmijė. Nė janar tė vitit 1999 nėnės sime Marias ia diagnostifikuan kancerin nė gji dhe nė zorrėn e trashė. Pas pak mė shumės e gjashtė muajsh ajo vdiq. Vdekja e nėnės mė afroi me babanė edhe mė shumė, kurse mė 2005 mjektė zbuluan kancerin e prostatės tek ai. Isha fort e zhgėnjyer dhe e gatshme pėr ta ndihmuar nė ēdo mėnyrė”, tha Sonia, e cila mė 2009 mbeti shtatzėnė me partnerin e saj Justin Peters. “Babai ishte i ngazėllyer qė po bėhet gjysh. Mirėpo, nė atė kohė gjendja e tij shėndetėsore ishte pėrkeqėsuar shumė”.

“Disa muaj para lindjes partneri im Justin mė braktisi. Mbetėm bashkė me babanė”.

Nė nėntor tė 2009 lindi djalin e shėndetshėm, tė cilin e pagėzoi me emrin Ricky. Nė atė kohė lexoi se qumėshti i nėnės mund t’iu ndihmojė tė sėmurėve nga kanceri.

Gjendja e tij shėndetėsore tashti ėshtė shumė mė e mirė. “Babai ende nuk ėshtė shėruar, por ndihet shumė mė mirė”, pranoi Sonia pėr magazinėn angleze.

I jep gji babait pėr ta shpėtuar nga kanceri 07-gjiu-2_0708111928_1

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 28
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
I jep gji babait pėr ta shpėtuar nga kanceri Left_bar_bleue100 / 100100 / 100I jep gji babait pėr ta shpėtuar nga kanceri Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi