Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vajza q fle dy muaj pa ndrprerje

Shko posht

Super Vajza q fle dy muaj pa ndrprerje

Mesazh nga Nora prej Mon Aug 15, 2011 4:47 pm

Vajza q fle dy muaj pa ndrprerje Bukuroshja-e-Fjetur-LILY

Studentja Lily Clarke mund t konsiderohet si Bukuroshja e Fjetur, pasi ajo dremit deri n dy muaj pa ndrprerje.

Lily 21-vjeare vuan nga nj sindrom i rrall, i cili quhet sindromi i Kleine-Levin. Ajo ka fjetur gjat gjith periudhs t provimeve t fakultetit, Krishtlindjeve dhe Vitit t Ri.
Ajo madje nuk ka mundur as t realizoj festn e ditlindjes s saj t 18-t, t cilt e kishte planifikuar aq mir, pasi ra n gjum t thell disa dit prpara saj!

Mamaja e saj Adele, 47-vjeare, kujton se kjo situat i sht shfaqur pr her t par n vitin 2007, kur ato kishin shkuar t drekonin pas nj dite t lodhshme skiimi.
Prpara se t mbrrinte ushqimi n tavolin at e zuri gjumi n tavolin. Ishte e pamundur q ta zgjonim dhe na u desh q ta ngrenim pesh pr ta larguar nga restoranti, kujton mamaja e saj.

N eksperiencn e par t ktij sindromi, Lily fjeti pr 23 or dhe u zgjua n shtpin e prindrve t saj n Haslemere t Surrey, tamam n vaktin e dreks.
Tashm ajo flen deri 2 muaj pa ndrprerje do 7 muaj. Fatkeqsisht ajo sht duke humbur shum ngjarje q i rrethojn familjart e saj dhe vet at.

Ky sindrom nuk ka kur por mjekt thon se prek vetm t rinjt; kshtu q shpresa e Lilyt pr t shptuar nga kjo prgjumje e gjat sht q t pres deri sa t rritet.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 28
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
Vajza q fle dy muaj pa ndrprerje Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Vajza q fle dy muaj pa ndrprerje Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi